Facebook Google+ Twitter

Coraz więcej nieślubnych dzieci. W niektórych powiatach nawet co drugie

Są w Polsce powiaty, gdzie nawet co drugie dziecko jest nieślubne. Ta zaskakująca statystyka jest związana przede wszystkim z bezrobociem i koniecznością łatania domowych budżetów pieniędzmi z opieki społecznej.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. By Dylan Parker (Griffin-2  Uploaded by Amada44) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsJak informuje "Rzeczpospolita", Instytut Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego opublikował raport "Urodzenia pozamałżeńskie w Polsce", z którego wynika, że w niektórych powiatach co drugie dziecko rodzi się w związku pozamałżeńskim. W powiecie gryfickim jest to 50,2 proc. niemowlaków, w wałbrzyskim 46,4 proc., w słubickim - 46 proc, w słupskim - 42,8 proc., a w węgorzewskim - 40,2 proc

Okazuje się, że duża liczba nieślubnych dzieci jest związana z wysokim bezrobociem. W wymienionych powiatach, oprócz powiatu słubickiego, przekracza ono 20 proc. Piotr Szukalski, autor raportu, tłumaczy, że w miejscach, w których brakuje pracy, dużą rolę w domowym budżecie odgrywa pomoc państwa. Wsparcie łatwiej dostać, będąc samotnym rodzicem. Duże znaczenie ma również lęk przed założeniem i utrzymaniem rodziny. Na dodatek przy zapisach do żłobka lub przedszkola osoby samotne mają pierwszeństwo.

Z kolei starosta powiatu gryfickiego tłumaczy, że w regionie rozwinięta jest turystyka. "Zdarzają się wakacyjne miłości, burza hormonów, to nie ma się co dziwić, że dzieci się potem rodzą" - mówi Kazimierz Sać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ksiądz może udzielać ślubów za darmo , prawda ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polityka Kaczyńskiego na pewno sprawiłaby w tej kwestii cuda, prawda?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polityka Tuska doprowadziła do tego, że młodych ludzi nie stać na ślub.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.