Facebook Google+ Twitter

Coraz więcej nieślubnych dzieci. W niektórych powiatach nawet co drugie

Są w Polsce powiaty, gdzie nawet co drugie dziecko jest nieślubne. Ta zaskakująca statystyka jest związana przede wszystkim z bezrobociem i koniecznością łatania domowych budżetów pieniędzmi z opieki społecznej.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. By Dylan Parker (Griffin-2  Uploaded by Amada44) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsJak informuje "Rzeczpospolita", Instytut Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego opublikował raport "Urodzenia pozamałżeńskie w Polsce", z którego wynika, że w niektórych powiatach co drugie dziecko rodzi się w związku pozamałżeńskim. W powiecie gryfickim jest to 50,2 proc. niemowlaków, w wałbrzyskim 46,4 proc., w słubickim - 46 proc, w słupskim - 42,8 proc., a w węgorzewskim - 40,2 proc

Okazuje się, że duża liczba nieślubnych dzieci jest związana z wysokim bezrobociem. W wymienionych powiatach, oprócz powiatu słubickiego, przekracza ono 20 proc. Piotr Szukalski, autor raportu, tłumaczy, że w miejscach, w których brakuje pracy, dużą rolę w domowym budżecie odgrywa pomoc państwa. Wsparcie łatwiej dostać, będąc samotnym rodzicem. Duże znaczenie ma również lęk przed założeniem i utrzymaniem rodziny. Na dodatek przy zapisach do żłobka lub przedszkola osoby samotne mają pierwszeństwo.

Z kolei starosta powiatu gryfickiego tłumaczy, że w regionie rozwinięta jest turystyka. "Zdarzają się wakacyjne miłości, burza hormonów, to nie ma się co dziwić, że dzieci się potem rodzą" - mówi Kazimierz Sać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ksiądz może udzielać ślubów za darmo , prawda ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polityka Kaczyńskiego na pewno sprawiłaby w tej kwestii cuda, prawda?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polityka Tuska doprowadziła do tego, że młodych ludzi nie stać na ślub.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.