Facebook Google+ Twitter

Coraz więcej pocztowców dołącza do strajku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-09 10:19

Przedstawiciele pocztowych związków zawodowych okupują od wczoraj siedzibę dyrekcji generalnej Poczty Polskiej w Warszawie.

Jak powiedział IAR przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Straży Pocztowej Krzysztof Fidelis, protest zorganizowano, ponieważ wciąż nie ma porozumienia w sprawie podwyżki płac. Pocztowcy domagają się wzrostu wynagrodzeń średnio o 400 złotych.
Krzysztof Fidelis poinformował, że od rana z całej Polski dojeżdżają kolejni protestujący, a dalsze decyzje co do formy strajku zostaną podjęte po spotkaniu z wiceministrem infrastruktury. Zaplanowano je na godzinę 11.00.
Siedzibę Poczty Polskiej okupują obecnie 33 osoby. W strajku bierze udział osiem związków zawodowych, między innymi Solidarność, OPZZ i Forum Związków Zawodowych.
Przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Straży Pocztowej powiedział, że możliwości dialogu z zarządem Poczty Polskiej wyczerpały się. Protestujący podkreślają, że liczą przede wszystkim na to, że ich protest zauważy rząd i pomoże rozwiązać spór pracowników z zarządem spółki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.