Facebook Google+ Twitter

Coraz więcej pracy dla młodych ludzi?

Wakacje to okres, w którym wielu młodych ludzi poszukuje pracy. Na przestrzeni ostatnich lat coraz bardziej popularne stają się wyjazdy za granicę w celach zarobkowych. Jednak tego rodzaju wyzwanie wiąże się z ogromnym ryzykiem.

Dla osób, które zdecydują się pozostać w rodzinnym mieście pomoc w poszukiwaniu pracy oferuje Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białymstoku, znajdujące się przy ul. Dąbrowskiego 22.

W placówce młodzi ludzie mogą skorzystać z ofert pracy tymczasowej. - W czasie wakacji do naszego biura przychodzi więcej młodych ludzi, którzy poszukują zatrudnienia. Młodzież po wypełnieniu ankiety poszukującego pracy otrzymuje kontakt do pracodawcy na wybraną ofertę pracy. Wszystkie oferty pracy znajdują się na stronie internetowej podlaska.ohp.pl - mówi Anna Zaremba, pośrednik pracy z Młodzieżowego Biura Pracy w Białymstoku.

Najwięcej młodych ludzi zostaje skierowanych do różnego rodzaju agencji pracy tymczasowej, które posiadają najwięcej ofert pracy dorywczej i mogą zatrudnić dużą liczbę pracowników. - Z Młodzieżowym Biurem Pracy w Białymstoku współpracujemy od początku istnienia naszego oddziału Progres HR w Białymstoku, czyli od ok. 8 lat. Do Ochotniczych Hufców Pracy dajemy głównie ogłoszenia na stanowiska niższego szczebla, takie jak: personel pomocniczy, produkcyjny oraz kasowy. Ze skierowaniami zgłasza się do nas dziennie ok. 20-30 młodych kandydatów poszukujących pracy, głównie dorywczej bądź na okres wakacyjny. Największym zainteresowaniem cieszy się praca na stanowisku personel pomocniczy, czyli pomoc w hipermarketach przy wykładaniu towaru na półkach i dbaniu o porządek stoiska - dodaje Joanna Zieniewicz z agencji pracy tymczasowej Progres HR.

Praca w okresie wakacyjnym jest dobrym czasem dla młodych ludzi na zdobycie swoich pierwszych własnych pieniędzy, a przede wszystkim daje możliwość zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych, które są bardzo ważne w przyszłym poszukiwaniu pracy.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.