Facebook Google+ Twitter

Coraz więcej Traxx-ów w taborze kolejowym

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-06-04 16:56

Lotos Kolej inwestuje w nowoczesny tabor. Bombardier dostarczył firmie kolejne nowoczesne lokomotywy Traxx F140.

Jedna z pierwszych lokomotyw typu Traxx F140 DE dotarła do Gdańska już 10 kwietnia. Na razie nie jest wykorzystywana do obsługi pociągów, ponieważ wciąż czeka na świadectwo dopuszczenia do eksploatacji.

Lotos Kolej(LK) związał się z Bombardierem umową na dostawę sześciu lokomotyw Traxx DE. Została ona podpisana w październiku 2009 r. Pierwsze egzemplarze tafią do LK w maju przyszłego roku. Lokomotywy Traxx DE zostaną skierowane przez Lotos Kolej do obsługi baz paliwowych Grupy Lotos w Jaśle, Rejowcu, Koluszkach, Piotrkowie, Lęgajnach i Rypinie.

Lokomotywy spalinowe z przekładnią elektryczną Traxx F 140 DE wyposażone są w silniki 2.400 kW, spełniające najnowsze europejskiej standardy w zakresie limitów emisji spalin poziomu IIIA. Siła pociągowa przy rozruchu lokomotywy wynosi 300 kN. Masa lokomotywy (80 ton + 3%) będzie umożliwiać jej eksploatacje na większości niezelektryfikowanych linii kolejowych w Polsce.

- Bombardier dostarczył zgodnie z harmonogramem drugą jednostkę lokomotywy Traxx DE. W przyszłym tygodniu nasi pracownicy dokonają odbioru technicznego kolejnych dwóch egzemplarzy w niemieckiej fabryce Bombardiera w Kassel – poinformował „Rynek Kolejowy” Mateusz Cabak z biura prasowego Grupy Lotos.

Mat. prasowe www.grupalotos.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.