Facebook Google+ Twitter

Coraz więcej zatruć czadem w Wielkopolsce

Wraz z początkiem zimy, rozpoczął się okres grzewczy. Ulatniający się czad z niesprawdzonych grzejników zatruwa ludzi. Od września zanotowano 50 zatruć spowodowanych tlenkiem węgla. Tym razem "cichy zabójca" śmiertelnie zatruł dziecko.

Wóz straży pożarnej w Poznaniu. / Fot. Mateusz WawrowskiWe wtorek, 11 grudnia, w godzinach porannych doszło do śmiertelnego zatrucia dziecka w Słupcy. Do zdarzenia doszło w domu jednorodzinnym. Przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe stwierdziło zgon kilkuletniej dziewczynki. Dwie osoby dorosłe i kolejne dziecko zostały przewiezione do szpitala. Straż pożarna dostała zgłoszenie od pogotowia ratunkowego, po przyjeździe na miejsce, strażacy sprawdzili, że w budynku sześciokrotnie została przekroczona norma stężenia tlenku węgla. Prawdopodobną przyczyną ulatniającego się gazu, był nieszczelny piec kaflowy.

Do kolejnego przypadku podtrucia tlenkiem węgla doszło na Świerczewie w Poznaniu. Straż pożarna została wezwana do ulatniającego się czadu w mieszkaniu znajdującym się przy ulicy Burszty. "Cichy zabójca" zaatakował czteroosobową rodzinę, w tym dwie nastolatki. Wszyscy poszkodowani trafili do szpitala. Stan młodych dziewczyn w wieku 11 i 15 lat jest poważny. Rodzice zostali przebadani i opuścili szpital. Straż pożarna sprawdziła, że prawdopodobnym powodem pojawienia się czadu był niesprawny piec wielofunkcyjny zamontowany w mieszkaniu.

Przed godziną 17, na poznańskim Piątkowie doszło do wybuchu pieca centralnego ogrzewania w domu. Na szczęście w budynku nikogo nie było. W wyniku eksplozji uszkodzone zostały wewnętrzne ściany. Na miejscu zdarzenia pracowały trzy jednostki straży pożarnej.

Straż pożarna przypomina, aby przynajmniej raz w roku wykonywać przeglądy instalacji wentylacyjnych i kominowych.
Tlenek węgla jest niewyczuwalny, ostrzec może przed nim tylko specjalna czujka, która reaguje już na najmniejsze stężenie czadu. Takie urządzenie kosztuje już od 80 złotych.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.