Facebook Google+ Twitter

Coraz większe rozbieżności między UE a Izraelem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-24 10:34

Pogłębiają się rozbieżności między Izraelem i Unią Europejską we wszystkim, co dotyczy dalszych wysiłków pokojowych na Bliskim Wschodzie. Rząd w Jerozolimie nie zgadza się, aby wzmocnienie relacji Izraela z Unią zostało uzależnione od złagodzenia kursu wobec Palestyńczyków.

Premier Benjamin Netanjahu złożył to oświadczenie podczas spotkania w Jerozolimie z czeskim szefem rządu Mirkiem Topolankiem, reprezentującym UE. Według Netanjahu, ustanowienie pokoju na Bliskim Wschodzie leży tak samo w interesie Izraela, jak Unii Europejskiej, która powinna zajmować w tej sprawie znacznie bardziej wyważone stanowisko.

Wczoraj komisarz UE do spraw stosunków zewnętrznych Benita Ferrero-Waldner zapowiedziała, że zwiększenie poziomu relacji z Izraelem zostanie wstrzymane, dopóki nowy rząd w Jerozolimie nie określi swojej polityki wobec Palestyńczyków.

Szef MSZ Izraela Awigdor Lieberman ripostuje dziś w wywiadzie dla gazety „Jerusalem Post", że Unia powinna dostrzegać realne fakty na Bliskim Wschodzie, a nie tylko zasłaniać się sloganami w rodzaju „ziemia za pokój" czy „dwa państwa dla dwóch narodów".
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cóż za zgrabny eufemizm: "wysiłki pokojowe na Bliskim Wschodzie"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.