Facebook Google+ Twitter

Córciu, synciu ! Ostatni raz daliśmy się oszukać

Do 69-letniej mieszkanki Tomaszowa Lubelskiego zadzwoniła kobieta podająca się za córkę i poinformowała, że pilnie potrzebuje pieniędzy na pokrycie zobowiązań finansowych. Syn 81-letniej mieszkanki Białej Podlaskiej też potrzebował gotówki.

 / Fot. Archiwum PolicjiMieszkanka Tomaszowa Lub. przekazała nieznanemu mężczyźnie 12 tys. złotych. Stroskana mieszkanka Białej Podl. wręczyła nieznajomemu kopertę z zawartością 23 tys. zł.

Wkrótce w Tomaszowie Lub. doszło do dwóch prób oszustwa „na córkę”.

Kobieta podając się za córkę dzwoniła do dwóch mieszkanek w wieku 67 i 83 lat i oświadczyła, że potrzebuje pilnie gotówki w kwocie 30 tys. złotych na uregulowanie swoich zobowiązań finansowych.

Obie panie okazały się czujne i kontaktując się ze swoimi córkami zorientowały się, że miały przed chwilą kontakt z oszustkami i o swoich ustaleniach zawiadomiły dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Policjanci podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawców oszustw oraz usiłowań.

- Za każdym razem sprawdzajmy tożsamość osób dzwoniących, zapamiętajmy, że w żadnym wypadku nie wolno przekazywać  / Fot. Archiwum KWP Lublinpieniędzy nieznanym osobom - przestrzega rzeczniczka mł. asp. Agnieszka Gromek. - Natychmiast po zakończeniu takiej rozmowy należy zadzwonić pod numer 997 lub 112.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.