Facebook Google+ Twitter

Corel rozszerza swoje portfolio rozwiązań do edycji wideo. Jest liderem

Corel przejmuje znane rozwiązania innej firmy. Co ciekawe, dzięki temu krokowi staje się liderem pod względem bogactwa oprogramowania do edycji wideo! Giganci są za leniwi i wolą wykupić konkurencję niż z nią... konkurować?

Sonda

Corel będzie liderem na rynku oprogramowania do edycji wideo?

Jedno z przejętych rozwiązań umożliwia edycję wideo bezpośrednio z iPada bez konieczności użycia w tym celu komputera. / Fot. avid/YouTubeFirma Corel kojarzona jest często z używanym głównie przez profesjonalistów programem CorelDRAW. Ten pakiet pojawił się na rynku w 1989 roku - cztery lata po starcie przedsiębiorstwa będącego z początku laboratorium badawczym. Obecnie jednak, to nie tylko firma rozwijająca swój flagowy produkt. W 1996 roku Corel stał się właścicielem edytora tekstu WordPerfect. To zwiastowało, że nie zamierzają kurczowo rozwijać wyłącznie jednego produktu.

Kanadyjskie przedsiębiorstwo miało już w swojej ofercie np. program Corel VideoStudio do zaawansowanej obróbki wideo, ale najwyraźniej uznano, że to za mało.

Firma ogłosiła, iż w jej ręce trafiły rozwiązania do edycji wideo należące do Avid Technology. Są wśród nich m.in. takie perełki jak Pinnacle Studio HD czy AvidŸ Studio. Mało tego - oprócz oprogramowania przejęto również produkty z linii Dazzle.Profil autora na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

nie oszukujmy sie - Photoshop nie ma juz konkurencji na rynku programow do obrobki zdjec, wiec dla Corela zostal tylko rynek wideo ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maciej
  • Maciej
  • 07.07.2012 23:19

Może być ciekawie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.