Facebook Google+ Twitter

Córka palaczki dostanie 13.8 milionów dolarów odszkodowania

Nikotynowy gigant firma Phillip Morris, nakazem amerykańskiego sądu, musi wypłacić 13.8 mln dol. córce wieloletniej palaczki, która zmarła w wyniku powikłań choroby płuc.

Sędziowie z Los Angeles zadecydowali tak w sprawie Jodie Bullock, której matka Betty zmarła na raka płuc w 2003 roku, w wieku 64 lat. Paliła przez 47 lat. Przedstawiciele Philip Morris twierdzą, że kobieta mogła rzucić nałóg, kiedy tylko dowiedziała się o szkodliwych, powszechnie znanych skutkach palenia papierosów.

Betty Bullock oskarżyła firmę Philip Morris w kwietniu 2001 roku, zarzucając jej oszustwo i odpowiedzialność za swoje produkty. W 2002 roku ława przysięgłych zleciła wypłatę odszkodowania w wysokości 28 bilionów dolarów firmie Philip Morris za wyrządzone szkody pani Bullock . Sąd zmniejszył jednak tę kwotę do 28 milionów dolarów.

W 2008 roku sąd apelacyjny unieważnił wcześniejszą decyzję ławy przysięgłych, uznając, że kwota jest niewspółmiernie duża w stosunku do poniesionej krzywdy i przesłał sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Philip Morris jest częścią Altria Group, produkującej wyroby tytoniowe.


Źródło:
bbc.co.uk


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.