Facebook Google+ Twitter

Córki Tymoszenko nie wpuszczono do matki. Pomimo przepustek

3 stycznia 2012 r. córka Julii Tymoszenko, Jewhenija, pojechała do kolonii karnej w Charkowie, żeby zobaczyć się z matką. Odmówiono jej odwiedzin.

 / Fot. European People's Party; CC BY 2.0 / Wikipedia"To całkowite bezprawie" - mówi córka byłej premier. Żeby zobaczyć się z matką, musiała zdobyć stosowne postanowienie sądu o zezwoleniu na odwiedziny. Władze kolonii karnej mimo to nie wpuściły Jewhenii. Powodu tej decyzji nie podano.

Czytaj także: Julia Tymoszenko miała tych samych doradców co Barack Obama

Córce byłej premier powiedziano, że musi udać się do Kijowa po specjalną przepustkę wydaną przez śledczego. Jewhenija natychmiast zatelefonowała do stolicy Ukrainy, ale nikt nie odbierał. Śledczy unika jakiegokolwiek kontaktu z Jewheniją Tymoszenko - podaje TVN24

"Nie mogłam jej złożyć życzeń z okazji Nowego Roku, dowiedzieć się, jak się czuje" - mówi Jewhenija.

Julia Tymoszenko ma problemy z kręgosłupem. W październiku została skazana na 7 lat pozbawienia wolności za zawarcie niekorzystnych umów gazowych z Rosją, co spowodowało straty ukraińskiej spółki Naftohaz.

Sąd apelacyjny utrzymał wyrok pierwszej instancji. Teraz Julia Tymoszenko, Jewhenija - jej córka i zarazem prawnik - czekają na rozpatrzenie sprawy przez Europejski Trybunał Praw Człowieka, który zastosował w tym przypadku przyspieszone procedury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

007
  • 007
  • 03.01.2012 21:11

To barbarzyństwo.Człowiek się nie liczy,tylko chęć władzy Janukowycza. Za to ,co uczynił tej kobiecie i jej córce, spadnie na niego w przyszłości straszna kara. Sytuacja się odwróci. Sprawiedliwość istnieje, Opatrzność go z pewnością ukarze,

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
  • gorol
  • 03.01.2012 19:38

co to za kraj.niewiarygodne.co by sie w kraju dzialo za rzadow pisu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bez godności i sumienia. I jeszcze takich do UE podłączać?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.