Facebook Google+ Twitter

18 miejsce

"Corones " - najnowsze muzeum Reinholda Messnera. (Zdjęcia )

Zespół muzealny "MMM - Messner Mountain Museen" w Południowym Tyrolu , poświęcony górom został ostatnio wzbogacony o szósty obiekt "Corones". Wrażenia z wizyty i spotkania z R.M.

1 z 18 Następne zdjęcie
Zdjęcie: "Corones" mieści się na płaskowyżu szczytu Kronplatz w Dolomitach, na wysokości 2275 m n.p.m. Wystawa poświęcona jest historii tradycyjnego alpinizmu. Obiekt jest łatwo osiagalny kolejką linową  z miasteczka Bruneck. Foto. C. Markiewicz
"Corones" mieści się na płaskowyżu szczytu Kronplatz w Dolomitach, na wysokości 2275 m n.p.m. Wystawa poświęcona jest historii tradycyjnego alpinizmu. Obiekt jest łatwo osiagalny kolejką linową z miasteczka Bruneck.
Foto. C. Markiewicz


Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Masyw gorski Kronplatz na szczycie ktorego znajduje sie szoste muzeum MMM Corones jest tez najwiekszym osrodkiem narciarskim w Poludniowym Tyrolu. Roznorodne trasy swietnie przygotowane przyciagaja rowniez polskich turystow.Wizyta w tym orginalnym muzeum jest dodatkowa atrakcja , polecam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Isabello, Rainhold Messner planuje cykl odczytow w listopadzie 2016 w wielu niemieckich miastach. W styczniu 2017 bedzie goscil w Szwajcarii,w lutym2017 znowu w Niemczech. Szczegoly w internecie. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

" Corones " bylo jednym z ostatnich projektow Zahy Hadid . Nagle i niespodziewanie odeszla z tego swiata w marcu 2016 w Kalifornii.Zyla 65 lat. Uznawana za gwiazde architektury pozostawila w wielu miejscach na swiecie roznorodne , nowatorskie budowle. Jako pierwsza kobieta otrzymala w roku 2004 nagrode Pritzkera , uwazna za Nobla w dziedzinie architektury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Cecylio, to jak porównywać zainteresowanie sukcesami Adama Małysza z popularnością muzeum narciarstwa w Holmenkollbakken.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie B. Bak , tematyka gorska,wybitne sukcesy polskich alpinistow (Wanda Rutkiewicz, Jerzy Kukuczka, Tadeusz Piotrowski itd. ) cieszyly sie w kraju duzym zainteresowaniem.Nie mysle ze to sie raptem zmienilo. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obejrzałam i przeczytałam z zainteresowaniem....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesująca relacja. Widziałam film w TV niemieckiej o tym nowym muzeum. Muszą być bardzo ciekawe te wieczorne spotkania z Messnerem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tematyka niszowa to i pozycja niska :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powiązane art. o R. M. i MMM
link
link

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

WSTYD i hańba! Wyłącznie dla W24, zdjęcia Messnera, i reportaż o nim, a zepchnięty na samo dno serwisu. No cóż, macie perełki i co ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.