Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7531 miejsce

Corpus Christi - Boże Ciało na Teneryfie

Zobaczcie jak wyglądają przygotowania do Bożego Ciała na Teneryfie.

Boże Ciało jest jednym z największych świąt katolickich obchodzonych na Teneryfie. To nie tylko okazja do zadumy, ale i także wspaniały moment na poznanie kultury kanaryjskiej w pełnym tego słowa znaczeniu.
W wielu miastach takich jak:
- Adeje
- La Laguna
- La Orotava
- Los Realejos
- San Miguel de Abona
Niezwykły obraz z wielokolorowego piasku z okolic wulkanu El Teide. / Fot. www.tenerifeexplorer.comod wczesnych godzin porannych na otwartych tylko i wyłącznie dla ruchu pieszego starówkach są przygotowywane spektakularne dzieła. Całe ulice są pokryte różnego rodzaju obrazami, które są wykonywane z kwiatów, wielokolorowej soli a także z różnokolorowego piasku z okolic wulkanu El Teide.
Turyści mogą podziwiać przygotowywanie niezwykłej drogi którą za niespełna kilka godzin podąży procesja i wszystko zniknie aż do następnego roku. Większość tych niezwykłych malowideł powstaje i znika w ciągu 48 godzin, jednakże największą uwagę przykuwa jak co roku La Orotava a konkretnie niezwykły obraz. Na ogromnym placu przed urzędem miasta ponad miesiąc przed uroczystością Corpus Christi rozpoczynają się prace nad kolosalnym obrazem który zawiera olbrzymią ilość różnokolorowych elementów utworzonych z piasku pochodzącego z okolic Parku Narodowego El Teide. Tradycja związana z dywanami sięga 1844 roku i na stałe jest zapisana w sercach mieszkańców i odwiedzających to miasto turystów. Nie sposób być w tym okresie na Teneryfie i nie zobaczyć tego niezwykłego spektaklu. A czy warto zobaczcie na filmie i oceńcie. Do zobaczenia na wyspie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.