Facebook Google+ Twitter

Coś dla dzieci na 55. Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie

Współautorzy: Marta Wróbel

55. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie (odbywają się od 20 do 23 maja) to nie tylko moc wrażeń dla moli książkowych. Organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji dla najmłodszych czytelników. Oto najciekawsze z nich.

Już w piątek i sobotę oraz niedzielę (godz.12), od godziny 11. otwarta zostanie I Ogólnopolska Wypożyczalnia Książek Dotykowych. Zabawa pt. "Tajemnicze kropki" mające na celu przybliżenie dzieciom pisma dotykowego. Brajlala - lalka nauczycielka, pokaże dzieciom jak wygląda sześciopunkt brajlowski i jak powstają litery. Wszystkie dzieci będą mogły napisać swoje imię na maszynie brajlowskiej. Sektor A, Stoisko nr 143

Niewątpliwą atrakcją będzie rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą
„Przecinek i kropka” 2009. Głosowanie w konkursie trwało od 23 kwietnia do 15 maja i odbywało się za pośrednictwem portalu o książkach (dla dzieci, rodziców, nauczycieli, bibliotekarzy): www.przecinekikropka.pl. Organizatorem konkursu jest Empik, konkurs stanowi dopełnienie akcji edukacyjnej wychowania z książką i promocji czytelnictwa „Przecinek i Kropka”, prowadzonej przez tą firmę od ponad dwóch lat. Rozstrzygnięcie: 20 maja, godz. 17.15, sala Goethego.

Od godziny 10. do 18. dzieci oraz młodzież będą miały okazję wziąć udział w warsztatach twórczych związanych z muzyką Fryderyka Chopina. Organizatorem zabawy są Wyspy Leonarda – Akademia dzieci ciekawych świata. Do wyboru dzieci mają warsztaty plastyczne, które odbędą się w Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki w dniach 20–23 maja, lub też warsztaty warsztaty ruchowe i muzyczne w czwartek 20 i piątek 21 maja, w Sali Sienkiewicza. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Polecam link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam gorąco dla dzieci !
14.30 – 16.00 A.P.A.J.T.E. Piatek 21 maja 2010
Spotkanie autorskie Jolanty Horodeckiej-Wieczorek z dziećmi, prezentacja książek „Księżniczka z kremu i Dziadek Mróz”, „Wiatru tchnienie o Chopinie”, „Wesołe truskawki”.
PKiN, Collegium Civitas Aula A XII p.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy artykuł i ciekawe atrakcje na targach. Widzę, że będzie się sporo działo. Czekam na kolejne artykuły dotyczące Targów Książki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.