Facebook Google+ Twitter

Coś dla dzieci na 55. Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie

Współautorzy: Marta Wróbel

55. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie (odbywają się od 20 do 23 maja) to nie tylko moc wrażeń dla moli książkowych. Organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji dla najmłodszych czytelników. Oto najciekawsze z nich.

Już w piątek i sobotę oraz niedzielę (godz.12), od godziny 11. otwarta zostanie I Ogólnopolska Wypożyczalnia Książek Dotykowych. Zabawa pt. "Tajemnicze kropki" mające na celu przybliżenie dzieciom pisma dotykowego. Brajlala - lalka nauczycielka, pokaże dzieciom jak wygląda sześciopunkt brajlowski i jak powstają litery. Wszystkie dzieci będą mogły napisać swoje imię na maszynie brajlowskiej. Sektor A, Stoisko nr 143

Niewątpliwą atrakcją będzie rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą
„Przecinek i kropka” 2009. Głosowanie w konkursie trwało od 23 kwietnia do 15 maja i odbywało się za pośrednictwem portalu o książkach (dla dzieci, rodziców, nauczycieli, bibliotekarzy): www.przecinekikropka.pl. Organizatorem konkursu jest Empik, konkurs stanowi dopełnienie akcji edukacyjnej wychowania z książką i promocji czytelnictwa „Przecinek i Kropka”, prowadzonej przez tą firmę od ponad dwóch lat. Rozstrzygnięcie: 20 maja, godz. 17.15, sala Goethego.

Od godziny 10. do 18. dzieci oraz młodzież będą miały okazję wziąć udział w warsztatach twórczych związanych z muzyką Fryderyka Chopina. Organizatorem zabawy są Wyspy Leonarda – Akademia dzieci ciekawych świata. Do wyboru dzieci mają warsztaty plastyczne, które odbędą się w Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki w dniach 20–23 maja, lub też warsztaty warsztaty ruchowe i muzyczne w czwartek 20 i piątek 21 maja, w Sali Sienkiewicza. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Polecam link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam gorąco dla dzieci !
14.30 – 16.00 A.P.A.J.T.E. Piatek 21 maja 2010
Spotkanie autorskie Jolanty Horodeckiej-Wieczorek z dziećmi, prezentacja książek „Księżniczka z kremu i Dziadek Mróz”, „Wiatru tchnienie o Chopinie”, „Wesołe truskawki”.
PKiN, Collegium Civitas Aula A XII p.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy artykuł i ciekawe atrakcje na targach. Widzę, że będzie się sporo działo. Czekam na kolejne artykuły dotyczące Targów Książki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.