Facebook Google+ Twitter

Coś dla miłośników kolejnictwa. Wystawa w Gdańsku

W najbliższy weekend, 4-6 kwietnia, w gdańskiej Galerii Przymorze zagości III Wystawa Makiet i Modeli Kolejnictwa. Wstęp dla zwiedzających bezpłatny.

 / Fot. Materiał organizatoraTo już trzecia wystawa przeznaczona dla miłośników kolejnictwa. W Galerii Przymorze (Gdańsk, ul. Obrońców Wybrzeża 1) będzie można podziwiać makietę w skali 1:87 (H0) oraz poruszające się po niej, oczywiście na torach, modele pociągów z różnych epok. Będą to m.in. wagony w malowaniu z połowy lat dziewięćdziesiątych, tzw. „papuga” lub „tęczówka”, wagony kursujące obecnie w składach PKP Intercity - w pociągach pospiesznych i ekspresowych, wagony pociągów „Jan Kiepura”, „Polonia”, „Wawel”, „Berlin-Warszawa Express”, pociągi towarowe PKP Cargo, Lotos Kolej, CTL, Orlen Koltrans. Pojawią się także modele pociągów europejskich zarządów kolejowych niemieckie, francuskie, szwajcarskie, rosyjskie, czeskie, słowackie i węgierskie.

Wystawa makiet udostępniona jest do zwiedzania:


04 kwietnia (w piątek) w godzinach 16:00-20:00;
05 kwietnia (w sobotę) w godzinach 10:00-14:00 oraz 15:00-20:00;
06 kwietnia (w niedzielę) w godzinach 10:00-14:00 oraz 15:00-20:00.

 / Fot. Materiał organizatoraPociągi na makiecie nie będą jeździć bezmyślnie. Zostaną dla nich wyznaczone konkretne szlaki do pokonania, jak na prawdziwej kolei. Wystawa będzie też okazją do poznania zasad ruchu na kolei, ale co ważniejsze, spotkania się z modelarzami, wymianą doświadczeń bądź zainteresowania się modelarstwem. Wstęp na wystawę makiet jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To oczekujemy na galeryjkę z imprezy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.