Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34742 miejsce

Coś dla pesymisty i optymisty, czyli o Wiadomościach24.pl słów kilka

O tym, że warto świętować, o nowych autorach - jakie czekają ich trudy i sukcesy, o tym, co wymaga dopracowania - jednym słowem o wszystkim, o czym chcielibyście wiedzieć, ale boicie lub zapomnieliście się zapytać - tu możecie poczytać!

Tu jest dla optymistów:(

Rozwijają się nam Wiadomości24.pl. Codziennie nowe osoby „ostatnio dołączają do nas”, jest już przeglądarka galerii w prawym górnym rogu, można słuchać czwartcast’ów, czyli cotygodniowych kolegiów redakcyjnych, a Andrzej Zaranek zawojował swoimi tekstami dział Moje Trzy Grosze. Coraz więcej materiałów autorskich pojawia się na stronie, a redakcja już się pewnie łapie za głowę, wyobrażając sobie moderację za rok: dwadzieścia tekstów na godzinę. A ten współczynnik prędkości ma tendencję zwyżkową...


Współczuję troszeczkę nowym autorom, bo na pewno niektórzy żałują, że nie wiedzieli wcześniej o tej stronie. Kiedy się rejestrowałem, Andrzej Zaranek miał na swoim koncie bodaj 40 punktów. Teraz jest taki trend na W24.pl, zwłaszcza wśród opierzonych autorów, żeby deklarować co najmniej brak zainteresowania swoim kontem punktowym, jeśli nie głębokie lekceważenie tego elementu. No więc chcę oświadczyć, że idę na piwo, kiedy dociągnę do setki i proszę się temu nie dziwić, bo kto nie chciałby uczcić w ten sposób setnego punktu na swoim koncie?

Wszystkim niedawno zarejestrowanym chciałbym tu dodać odwagi – bierzcie przykład z Krzysztofa Baraniaka, którego aktywność wskazuje, że z pewnością musi zaniedbywać uczniowskie obowiązki, ale za to zyskuje coraz większe grono czytelników w rekordowo krótkim czasie.

A tu dla pesymistów:)

Nie popadajmy jednak w samouwielbienie. Jest wiele spraw, które wymagają dopracowania, a teksty ukazują się wciąż na stronie testowej. Sprawa punktacji – zostawić jak jest, modyfikować, czy likwidować – zawisła w cybernetycznej próżni i gdzieś tam sobie dynda. Sporo usterek wymaga dopracowania przez informatyków, choćby samodzielne umieszczanie tekstów w wybranym dziale (przywilej trzeciego pióra). Nie udało się też dotychczas, mimo heroicznych wysiłków, zarejestrować w całości żadnego czwartkowego kolegium. Dużym mankamentem jest data, z którą ukazuje się artykuł, często sprzed dwóch dni, a nawet tygodni, jeśli tyle trwała praca nad wersją roboczą.

Nie są to żadne horrory, które spędzałyby sen z powiek Redakcji, czy też powodowały niekontrolowane wybuchy agresji autorów, z wywalaniem komputera przez okno włącznie. Jednak warto o tych bolączkach przypomnieć i nie mając wiele do stracenia, podejmuję się tej upierdliwej roli, może i z lekką nutką przekory, a na pewno z pewną taką nieśmiałością.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Racja - jakże inna sytuacja będzie nowego autora, kótry przystąpi do W24 za rok. Nawet pisząc w dobrym tempie, podobnym do obecnego peletonu, zawsze będzie w ogonie, jak Szurkowski, ktorego do WP puszczono by po godzinie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można to uzyskać zapraszając pana Andrzeja do znajomych. Tym sposobem łatwo dotrze się do jego rewelacyjnych tekstów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aha i jeszcze mała sugestia. Pomyślcie o jakiejś bardziej praktycznejszej formie wyszukiwania konkretnego autora, bo co ja zrobię że LUBIĘ Z PORANKA POCZYTAĆ ZARANKA . a zanim sie do niego dostanęę to trzeba teraz kilka kolejnych kliknięć poczynić. Może by tak gdzieś w kąciku maleńka aplikacyjke by każdy mógł sobie swojego własnego ulubionego autora dodać i rach ciach kliknąć i juz jak na patelni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli już o poprawkach, modernizacjach i motylach to uprzejmie zwracam szanownym informatykom redakcyjnym uwagę by poprawili sposób sortowania listy użytkowników, chyba ,że ja coś robię nie tak i sortowanie np. po nick-u nie jest alfabetyczne

Komentarz został ukrytyrozwiń

i żebyś był bliżej setki: +++

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic mnie tak nie cieszy, jak fakt (pomimo wielu trudności jakie mamy), że tacy ludzie jak Ty Adasiu nie rezygnują z pisania do w24. Nieodmiennie rozczytuję się w Twoich tekstach, znajdując w tym wiele przyjemności. Sprawę punktacji, skoro jest dla Was ważna redakcja prędzej czy później rozwiąże, choć... No właśnie - jakie to ma znaczenie. Tu nie ma najlepszego; wszyscy wygrywamy. Potwierdza to przykład Adasia Plony i mój - nosiliśmy buławę marszałkowską w plecaku nie wiedząc o tym. Przekonany jestem, że wielu autorów nie zna jeszcze zawartości swoich plecaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adamie dziękuję za nawiązanie do mojej osoby. Uczniowskich obowiązków chyba na razie nie zaniedbuje, ale wszystko przede mną:D a, i też żałuję, że nie dowiedziałem się o W24 wcześniej;) pozdrawiam i życzę szybkich 100 pkt i więcej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ach, te sny... : )
Adam, cieszę się bardzo z tego, że o tym wszystkim piszesz. I niemal się z Tobą zgadzam. Niemal, bo ta sprawa punktów... Nic tu w powietrzu nie wisi. Na razie są. I póki co, ich współprzyznawanie, dodawanie, odejmowanie i cały ten ruch wokoło, wiele ciekawych procesów pozwala wychwycić w naszej społeczności zachodzących. Każdy; Ty i ja też, potrafi je dostrzec.
Dla mnie są jednym z ważnych wskaźników. Mimo całej swej niedoskonałości. Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie będę dla siebie aż tak okrutna i pójdę na piwo przed swoim setnym punktem, bo za długo musiałabym czekać ;-)

Podpisuję się pod kwestią daty i godziny, uważam że wyświetlać powinna się pora dodania newsa do serwisu...

A tak w ogóle to ostatnio śniło mi się, że redakcja uznała, że nadsyłane teksty są zdecydowanie za długie i że powinny mieć maksymalnie 250 znaków. ;-) Oczywiście - tragiedia. Siedziałam z laptopem na kolanach myśląc intrensywnie nad tym, jak tu zmieścić mój artykuł w przepisowych 250. ;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.