Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6615 miejsce

Coś nowego w Rzeszowie!

W czerwcu 2013 roku Świadkowie Jehowy w Rzeszowie, podobnie jak w innych miastach Polski, rozpoczęli w nowy sposób zapoznawać ludzi z orędziem biblijnym w miejscach publicznych. W mieście pojawiły się stoiska z bezpłatną literaturą biblijną

Świadkowie Jehowy ze stojakiem przy ul. Powstańców Warszawy w Rzeszowie / Fot. Szymon TarandaNa terenie Rzeszowa zorganizowano kilka atrakcyjnych stoisk z literaturą biblijną, obsługiwanych przez Świadków Jehowy. Stoiska znajdują się w pobliżu często uczęszczanych miejsc, gdzie codziennie przewijają się tysiące ludzi.

Osoby zainteresowane mogą otrzymać biblijne odpowiedzi na swoje pytania. Ci, którzy nie chcą zatrzymywać się na dłużej, mogą wziąć publikacje.

Inicjatywa ta spotkała się z przychylnym przyjęciem mieszkańców Rzeszowa. Jeden z mieszkańców podczas wizyty na stoisku powiedział: „Tego w naszym mieście brakowało. Podoba mi się, że każdy może tu podejść i albo chwilę porozmawiać na interesujący go temat albo tylko wziąć bezpłatną publikację i pójść dalej”.

Pewien przechodzień zatrzymał się obok stoiska i czytając widniejący na nim duży napis „CZEGO NAPRAWDĘ UCZY BIBLIA?” powiedział: „Chcę poznać odpowiedź na to pytanie”. Obsługujący stoisko Świadkowie Jehowy wyjaśnili mu, że oprócz książki pod tym tytułem, którą może wziąć ze stoiska, może również skorzystać z bezpłatnego studium Biblii, które prowadzą z każdym, kto wyrazi takie życzenie.

Świadkowie Jehowy należą do ogólnoświatowej chrześcijańskiej społeczności religijnej. Jej członkowie dzielą się z innymi wiadomościami na temat Boga, którego imię brzmi Jehowa, oraz Jego Syna, Jezusa Chrystusa. Za wzór stawiają sobie chrześcijan z I wieku n.e. Wierzą, że stosowanie się do zasad biblijnych nie tylko zbliża do Boga, ale też nadaje życiu sens, zacieśnia więzy rodzinne i sprzyja pracowitości i uczciwości w kontaktach z ludźmi.

Na całym świecie jest blisko 8 000 000 Świadków Jehowy, a w Polsce około 130 000. Więcej informacji o Świadkach Jehowy można znaleźć w serwisie internetowym http://www.jw.org/pl/.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

To pokazuje jak Organizacja Świadków Jehowy wspaniale się rozwija...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozdrawiam Was serdecznie .Jesteście wspaniałymi ludźmi .
Miałam przyjemność poznać dwóch panów ,którzy mi pomogli .
Pozdrawiam Sylwestra ze Szczecina :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak widać, Świadkowie Jehowy są wyznaniem zaangażowanym w działalność wychowawczą o charakterze społecznym.
Swój czas przeznaczony na edukację biblijną drugich, tłumaczenie Biblii i opartych na niej publikacji, przygotowywanie biblijnych zgromadzeń, wznoszenie sal, gdzie prowadzi się kształcenie biblijne itd. poświęcają jako wolontariusze.
Środki na drukowanie i rozpowszechnianie Biblii i publikacji oraz inne w/w potrzeby pochodzą z dobrowolnych datków składanych anonimowo.
Przekonanie, że biblijna edukacja jest w stanie pomóc każdemu, kto zechce z niej skorzystać - efektywniej rozwiązywać codzienne problemy życiowe, być użyteczniejszym obywatelem, lepszym członkiem własnej rodziny i po prostu szczęśliwszym człowiekiem - to jeden z powodów, dla których proponują drugim dostęp do takiej edukacji. Przekonanie takie jest uzasadnione osobistym doświadczeniem każdego z nich.
Za swoją pracę społeczną nie oczekują poklasku; doceniają już to, że ktoś nie przeszkadza w ich bezinteresownej służbie publicznej na rzecz drugich.
Liczą się jednak z tym, że (delikatnie mówiąc) nie zawsze mogą liczyć na zrozumienie; zwłaszcza ze strony osób, które zwykły sądzić drugich według siebie i przypisywać im pobudki, jakimi same się kierują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.