Facebook Google+ Twitter

Coś tu śmierdzi - kontrowersje wokół znikającej popielniczki

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-12 16:39

Za 3 dni czyli dokładnie w poniedziałek 15 listopada wejdzie w życie ustawa o zakazie palenia w miejscach publicznych. Stowarzyszenie MANKO informowało o tych zmianach od dawna. W październiku zakończono Akcję PACZKA, która w największych galeriach handlowych w Polsce uprzedzała o wejściu nowego prawa

Za 3 dni czyli dokładnie w poniedziałek 15 listopada wejdzie w życie ustawa o zakazie palenia w miejscach publicznych. Stowarzyszenie MANKO informowało o tych zmianach od dawna. W październiku zakończono Akcję PACZKA, która w największych galeriach handlowych w Polsce uprzedzała o wejściu nowego prawa. Dodatkowo, 15 października, czyli na miesiąc przez zakazem, wysłało blisko 10 000 broszur informacyjnych do właścicieli lokali gastronomicznych i rozrywkowych, których ta ustawa dotyczy najbardziej.

Niestety w mediach systematycznie pojawiają się nieprawdziwe informacje dotyczące nowej legislacji, które wprowadzają tempie błąd zarówno klientów jak i właścicieli lokali. W tempie spalanego papierosa zbliża się prozdrowotne prawo, najwyższy czas zatem pozbyć się smrodliwych mitów znad popielniczki i użyć odświeżacza powietrza w postaci rzetelnych sprostowań.

Odświeżenie pierwsze: w nowej ustawie metry się nie liczą

MIT: Właściciel lokalu o powierzchni mniejszej niż 100 metrów kwadratowych będzie mógł wybrać czy w jego lokalu można palić czy nie, a właściciele lokali większych - wieloizbowych będą musieli utworzyć sale dla palaczy.

FAKT: Oby dwie tezy są nieprawdziwe. W nowej ustawie, nie ma żadnego zapisu nt. 100 metrów kwadratowych, ta kubatura nie ma znaczenia. Istotna jest ilość pomieszczeń. W lokalach jednoizbowych obowiązywać będzie całkowity zakaz palenia, z możliwością niezależnej palarni (w niej nie można podawać żadnych potraw i napojów). A w lokalach dwu lub więcej izbowych będzie możliwość wydzielenia jednej sali dla palących, która musi być szczelnie zamknięta i wentylowana. Ważne jest, że właściciel ma możliwość, ale nie jest to nakaz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.