Facebook Google+ Twitter

Cosmodrock – czyli muzyka ponad podziałami!

Czegoś takiego jeszcze nie było – kilkaset tysięcy zachwyconych ludzi stało na polu, czekając w napięciu na dźwięki – tak niezwykłe od innych punktów w programie festiwalu.

Słońce chyliło się ku zachodowi, gdy wiedeńscy filharmonicy
weszli na scenę, by zagrać jedyny w swoim rodzaju koncert.

Co to jest i czym się je?

Cosmodrock odbywa się raz do roku latem i trwa kilka dni. Przez ten czas uczestnicy mogą wysłuchać kilkudziesięciu koncertów, głównie rockowych i metalowych. Pojawiają się także zespoły grające reagge oraz muzykę etniczną. Nigdy jednak, aż do tej pory, organizatorzy nie zaprosili muzyków z filharmonii! Sądząc po reakcjach publiczności, była to jak najbardziej trafiona decyzja. Gdy ciepłe wieczorne powietrze zadrżało od magicznych dźwięków Bolero Ravela, tysiące obdartych, zabłoconych nastolatków kołysało się zaczarowanych naturalnym pięknem klasyki.

Pomysłowe rozwiązania

Festiwal jest specyficzny – stara się łączyć nieraz skrajnie odmienne zainteresowania, pokazując że wszyscy jesteśmy ludźmi godnymi szacunku i… dobrej rozrywki, bez względu na stan portfela czy umysłu. Na czas zabawy ruszyła współpraca z punktami skupu złota
w pobliskim miasteczku. Sporo bowiem młodych ludzi nie miało na koncie wystarczająco gotówki i jeśli ktoś miał na sobie jakąś lepszą biżuterię, chętnie wymieniał ją na fundusz piwny.

Brzmi dziwacznie? To jeszcze nic. Na tegorocznym Cosmodrocku ustawiono namiot filmowy, w którym na wielkim ekranie wyświetlono wszystkie części słynnej trylogii J.R.R. Tolkiena. Ci, którzy przy wejściu odpowiedzieli na wszystkie pytania konkursowe o Hobbita, otrzymywali stylowe monety Władca Pierścieni
. Z zaskoczeniem odkryliśmy, że monety te były honorowane we wszystkich sklepikach w miasteczku!

Oby więcej takich festiwali! Cosmodrock to wspaniała zabawa, zarówno dla młodszych, jak i starszych koncertomaniaków. Rock and roll mili Państwo nie umiera nigdy i zdecydowanie jest czymś więcej niż tylko stylem muzycznym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.