Facebook Google+ Twitter

Costa Concordia. Sędzia z Teksasu zajął statek Carnival

Statek Carnival, należący do grupy Costa Concordia, został zablokowany podczas dzisiejszego rejsu przez teksański sąd. Sędzia wstrzymał rejs statku na wniosek krewnych Niemki, która zatonęła 13 stycznia w katastrofie na Costa Concordii.

Dzisiaj sędzia amerykańskiego sądu w Teksasie nakazał zablokowanie statku Carnival, należącego do grupy statków Costa Concordia. Powodem tej decyzji było wpłynięcie do sądu wniosku, wystosowanego przez rodzinę zmarłej w katastrofie 13 stycznia pasażerki z Niemiec. Amerykańscy krewni ofiary postanowili ubiegać się o odszkodowanie. W związku ze sprawą sędzia postanowił zająć statek Carnival i poprosił o możliwość przejrzenia czarnej skrzynki statku znalezionej przy skalnym brzegu wyspy Giglio.

Ku zaskoczeniu setek pasażerów, kapitana oraz załogi, na statek, gotowy do wypłynięcia, około 15.30 naszego czasu wkroczyła policja, by dokonać aktu zajęcia maszyny, która właśnie była zacumowana w porcie Galveston.

Według amerykańskiego prawa, jak informuje John Arthur Eaves, adwokat, który zajmuje się sprawą, "Carnival" może wpłacić kaucję w wysokości 10 mln dolarów do Trybunału w Teksasie, która będzie stanowić gwarancję dla wnioskodawcy albo dojść do porozumienia z rodziną ofiary, która wytoczyła sprawę o odszkodowanie.

Amerykański sąd przyjął argument, że obywatelka Niemiec zginęła na pokładzie "Costa Concordia" z powodu zaniedbań i nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa na statku. W związku z czym rodzina, jako prawni przedstawiciele zmarłej ofiary, będzie miała pełne prawo do uzyskania odszkodowania, co jest prawnie uzasadnione.

Z USA grupa Carnival Cruise mówi "Przepraszamy za to co się stało i zapewniamy wszystkich pasażerów, że nasze firmy prawnicze starają się robić wszystko co w ich mocy by jak najszybciej rozwiązać problem. Wierzymy, że statek jeszcze dziś opuści port" - doniesienia z godziny 22.12 ansa.it

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.