Facebook Google+ Twitter

CouchSurfing - sposób na ciekawsze zwiedzanie świata

Jeśli chcesz zobaczyć nowe miejsca, poznać ludzi z całego świata, a dodatkowo za to nie zapłacić, CouchSurfing jest programem dla Ciebie!

Agnieszka Marecka w podróży po Europie / Fot. Agnieszka MareckaCouchSurfing to portal internetowy, na którym zalogowanych jest ponad 1,5 miliona użytkowników z ponad 200 regionów świata. Każdy z nich gotów jest użyczyć, całkowicie za darmo, miejsca do spania przybyszowi z zagranicy.

Każdy CouchSurfer - użytkownik portalu, ma na stronie własny profil. Zamieszcza tam informacje o sobie, swoich zainteresowaniach, językach jakimi się posługuje, a także informacje o tym, co może zaoferować osobie, którą będzie gościł i czego oczekuje w zamian. Nigdy nie są to pieniądze, bo jest to niezgodne z ideą programu.

CouchSurferzy często piszą, że chcieliby, aby przybysz choć trochę podzielał ich zainteresowania, a przede wszystkim nie traktował ich domu tylko jak darmowego hotelu, bo program ten, to przede wszystkim sposób na nawiązanie znajomości z osobą z innego kraju i innego kręgu kulturowego. - CouchSurferzy są otwarci i zwykle chcą się zaprzyjaźnić ze swoimi gośćmi. Dlatego warto pisać do ludzi, z którymi mamy coś wspólnego i będziemy mieli o czym rozmawiać. Dobrze jest mieć dla nich jakiś prezent: jakieś regionalne wino albo słodycze. Zawsze miło jest dostać coś takiego - radzi Zuzia Atanasow, CouchSurferka z Warszawy.

 / Fot. M. Trembecki PAPCzęsto użytkownicy zapewniają swoim gościom więcej niż tylko miejsce do spania. Wychodzą z nimi na miasto, zabierają na miejscowe imprezy. Pokazują, gdzie można dobrze zjeść, co warto zwiedzić, poza zabytkami opisanymi w przewodniku turystycznym. - Dzięki CouchSurfingowi można zobaczyć rzeczy i miejsca, do których nie chodzą turyści wyjeżdżający na wakacje z biurem turystycznym - mówi Agnieszka Marecka, inna CouchSurferka, która korzystała z serwisu podróżując w zeszłym roku po Europie.

Jeśli chce się skorzystać z gościnności CouchSurfera, trzeba być zalogowanym na stronie, a także należy bezpośrednio napisać do osoby, u której chciałoby się przenocować. Każdy użytkownik ma prawo wyboru, kogo będzie przyjmował, a kogo nie. Co ważne, to że ktoś przyjął ciebie, nie oznacza, że ty też musisz go ugościć. Można odmówić bez podawania konkretnej przyczyny. Jednak, jak można przeczytać na stronie, zdecydowana większość próśb o nocleg jest akceptowana, a ponad 99 proc. osób jest zadowolonych ze swojego pobytu.

Jedyną przeszkodą w korzystaniu z serwisu jest to, że aby sprawnie poruszać się po stronie trzeba dobrze znać język angielski. Cały portal jest redagowany w tym właśnie języku, a większość CouchSurferów komunikuje się po angielsku.

CouchSurfing działa od 2004r. Jest organizacją typu non-profit funkcjonującą wyłącznie ze środków przekazywanych przez użytkowników serwisu.

CouchSurfing

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

thictuldx
  • thictuldx
  • 15.07.2011 00:25

ng3NzK <a href="http://yosahoapchxo.com/">yosahoapchxo</a>, [url=http://aqgubqdqzqzf.com/]aqgubqdqzqzf[/url], [link=http://zwsaiauouiqt.com/]zwsaiauouiqt[/link], http://tsdpmjcrryya.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

CS i tego typu serwisy są niezłe :) Szczególnie dla ludzi, którzy lubią tanio podróżować np. autostopem. Wiadomo, że wtedy nie wszystko może się udać, a wystarczy znaleźć kafejkę, napisać do ludzi, a ktoś na pewno pomoże. Dodatkowo właśnie wspaniałe jest to, że pomijając nocleg, zdobywa się często niezłego przewodnika po mieście itd. :) A najlepiej poznaje się miejscowość/kraj z tubylcem :) Znajomości na długie, długie lata. I nie jest to niebezpieczne, bo ludzie są sprawdzani. Nie wystarczy tylko się zarejestrować. Trzeba przejść przez weryfikację, zasłużyć sobie i jak napisała Magdalena - sposób komentarzy itd.
Wiadomo, że można trafić na osobę, która jest niemiła itd. ale wtedy wiadomo, że się kogoś takiego "odfajkuje", nie poleci znajomym i nie powtórzy się jakiegoś błędu :)
Wg mnie świetna inicjatywa, która bardzo wszystko ułatwia. Planuję długą i daleką podróż autostopem, tego typu noclegi na bank ułatwią mi sprawę, bo nie wszędzie i zawsze można ot tak, z namiotem.
Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.02.2010 18:50

Bardzo fajna inicjatywa!!! Od znajomych nasłuchałam się samych pozytywów, a niedługo zamierzam sama skorzystać :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajna sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a czy nie czyhają żadne niebezpieczeństwa ? czy wszyscy użytkownicy są uczciwi ?
Tyle internetowych oszustów w około. tych "matrymonialnych" i nie tylko.
chociaż gdy byłam młoda też się niczego nie obawiałam, gdy tymczasem Mama moja drżała o mnie ze strachu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna sprawa - Ewelino. Dobrze, że o takiej formie nawiązywania przyjaźni między ludźmi na całym świecie napisałaś. To bardzo interesujące. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewelino, fajnie, że propagujesz ideę. 5* za to. Ciekawi mnie czy sama korzystasz/korzystałaś z serwisu? Gdy mieszkałem w Irlandii gościłem ludzi m.in. z Niemiec, Francji, USA, Argentyny i Australii. Sam surfowałem tylko raz w Dżakarcie, w Indonezji. Przeprowadzka na tydzień z hotelu w turystycznej dzielnicy do mocno islamskich przedmieść, gdzie białych ludzi nie widać to niesamowite przeżycie. Tak jak piszesz mój "host" pokazał mi Dżakartę taką, jaką jest na prawdę, zabrał w kupę ciekawych miejsc i zapoznał z innymi couchsurferami. Przyleciałem nie znając nikogo, wyleciałem mając około 30 nowych znajomych. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujące!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.