Facebook Google+ Twitter

Country Day w Regeneracji

Występy zespołów Freeborn Brothers i Urban Pioneers to najważniejsze wydarzenia Country Day, organizowanego przez warszawski klub Regeneracja. Koncerty odbędą się 28 maja.

 / Fot. RegeneracjaChociaż oba zespołu odwołują się do dorobku muzyki country to jednak różnią się podejściem i interpretacją tego gatunku muzyki. Koncerty The Freeborn Brothers to połączenie szalonej muzyki ze zwariowanym teatrem i dziwacznym cyrkiem. Muzycy FBB konsekwentnie budują własne charakterystyczne brzmienie, które z łatwością można rozpoznać. Tej muzyce nie da się przypiąć łatki i wrzucić do jednej szuflady, gdyż jest tak różnorodna, że chwyta za serce zarówno fanów bluesa, country, rockandrolla czy punk rocka.

Zespół bezustannie koncertują po Europie. Tylko w 2014 roku wystąpili ponad 200 razy na scenach muzycznych w 14 krajach Europu, m.in. Muddy Roots Europe Festival, Country Charro Festival, Van Thom Weekender czy Tattoo Konwent Katowice. Wkrótce czeka go seria koncertów po Ameryce Południowej i USA. Do tej pory nagrali dwie płyty, pierwsza „Two Man Orchestra” nagrana w październiku 2013 oraz druga płyta „Gypsy Hobo Thash Grass” Oba albumy są bliskie korzeni country i folku, ale trudno wrzucić je do tego samego gatunku.

Zespół tworzą:
Niko Soszynski – banjo, perkusja, wokal
Mateusz Plesniak – akordeon, gitara, wokal
Krzysiek Pasieka – kontrabas, gitara, wokal
https://www.youtube.com/watch?v=X-2w54HaPQ8

Urban Pioneers to z kolei tradycyjna mieszanka teksańskich skrzypiec i banjo prosto z Tennessee, wzbogacona o brzmienie kontrabasu i gitary. Wywodzący się z USA zespół, gra najprawdziwsze hillbilly, western swing, rockabilly a nawet nieco starych numerów w stylu gypsy.
W 2014 roku pojawił się ich pierwszy album, "Addicted to the Road", ale wraz z początkiem roku 2015 zespół ponownie pojawił się w studiu, aby pracować nad kolejną płytą. Zespół ma za sobą wielką trasę w 2014 roku, która objęła zarówno całe Stany Zjednoczone, jak i sporą część Europy (w sumie ponad 250 dni).

https://www.youtube.com/watch?v=GF2iMfacoTk
Strat imprezy: 28.05.2015 (czwartek), godz. 21.00

Wstęp wolny
Regeneracja, ul. Puławska 61, Warszawa
https://www.facebook.com/events/819630278119220/824625197619728/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.