Facebook Google+ Twitter

Courtney Love & Fall Out Boy - "Rat a Tat" (nowe video!)

Gościnny występ Courtney Love w nowym teledysku Fall Out Boy może być trafionym pomysłem w Dniu Kobiet. W "Rat a Tat" jest zuniformizowaną feminą nie znoszącą słowa sprzeciwu. Świat określany jedną płcią chyba nie jest doskonały...?

Płyta Fall Out Boy zatytułowana "Save Rock and Roll" została wydana w pierwszym kwartale ubiegłego roku. Muzycy wciąż jednak odcinają kupony powodzenia jakie przynosi krążek. "Rat a Tat" będzie zapewne piątym singlem z tej płyty jaki zawalczy na listach przebojów.

Courtney Love; ribbonaroundabomb; licencja: CC3.0 / Fot. ribbonaroundabomb blogGościnny występ Courtney Love w teledysku do "Rat a Tat" to pełnoprawna rola pierwszego planu. Ciekawa realizacja nawiązuje w konwencji do obrazów jak "Metropolis" Fritza Langa i "Miasta kobiet" Federico Felliniego zarazem. Blond heroina przewodzi rej żeńskim formacjom o charakterze zbrojnym, gniewnym, buntowniczym i w ogólności całkowicie niepoprawnym. Idea skrajnego feminizmu i tym podobnej daleko posuniętej emancypacji rozlewa się programową słodyczą do przedostatniej sekundy filmu. Bohaterka (czy może antybohaterka?) filmu zdradza dyktatorskie zapędy w antyutopijnym pomroczu i gania za zespołem w imię świata wyzbytego z muzyki. Konsekwentnie prześladuje i terroryzuje frontmana zespołu Patricka Stumpa.

Należy zauważyć, że rola Courtney Love nie ogranicza się tylko do aktorstwa. Niesforna rockmanka zaznacza swoją obecność również w partiach wokalnych. Tym bardziej obraz dostarcza dreszczyku emocji. Trzeba przecież pamiętać, że liderka zawieszonej w działalności Hole była życiową partnerką Kurta Cobaina i jak głosi jedna z wersji, to ona przyczyniła się do zejścia idola lat 90-tych z ziemskiego padołu.

Fall Out Boy zapowiedzieli film do każdego utworu z płyty "Save Rock and Roll". Videogram nosi tytuł "The Young Blood Chronicles". To już dziewiąty zrealizowany clip do jedenastu utworów z longplaya. Wśród gości Fall Out Boy znaleźli się Big Sean, Elton John i Tommy Lee.

Jako że weekend stoi pod znakiem Dnia Kobiet, to chyba udana propozycja? :)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.