Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28184 miejsce

Courtney Love i Nelly Furtado na Orange Warsaw Festival 2010

W tym roku Orange Warsaw Festival odbywać się będzie pod hasłem: "Dla wszystkich tych, dla których muzyka jest najważniejsza na świecie". 28 i 29 sierpnia na terenie Toru Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie czekają na nas atrakcje muzyczne. Wśród nich występ Nelly Furtado i Courtney Love.

Courtney Love, wokalistka Hole / Fot. http://slimak.onet.pl/_m/TVN/owf/Hole1.JPGDyrektor artystyczny festiwalu Piotr Metz powiedział: - Zdecydowaliśmy się utrzymać alternatywny charakter imprezy oraz dodać mocne gwiazdy muzyki popularnej i ze świata. I rzeczywiście organizatorzy postarali się. Sprowadzą do Polski - po raz pierwszy- reaktywowaną w 2009 r. grupę Hole z najbardziej kontrowersyjną kobietą w historii rocka wg. magazynu Rolling Stone, Courtney Love.
Hole to amerykański band grający alternatywnego rocka. Zespół powstał w 1989 Los Angeles, rozpadł się w 2002. W 2009 został reaktywowany. Frontmenką jest wdowa po Kurcie Cobainie - wokaliście Nirvany, Courtney Love. Po 12 latach od ostaniego krążka Celebrity Skin grupa wystąpi z nowym materiałem. Płyta Nobody’s Daughter ukaże się 27 maja 2010. Reaktywowany Hole wystąpi w nowym składzie: Micko Larkin - gitara prowadząca, Shawn Dailey-gitara basowa i Stu Fisher- perkusja. Niestety do zespołu nie wrócił wspólzałożyciel grupy Eric Erlandson.
Dokonania Hole (albumy studyjne):
1991 Pretty On The Inside (Teenage Whore, Pretty On The Inside, Babydoll);
1994 Live Through This (Violet, Miss World, Doll Parts, Softer, Softest), krążek sprzedany w 5 mln egzemplarzy na świecie;
1998 Celebrity Skin (Celebrity Skin, Awful, Malibu, Dying), przy tworzeniu tej płyty zespół wsparł Billy Corgan z grupy The Smashing Pumpkins;
2010 Nobody’s Daughter (premiera 27 maja)
Nelly Furtado / Fot. http://slimak.onet.pl/_m/TVN/owf/nelly%20furtado.jpgOprócz Hole zobaczyć i posłuchać będzie można wykonawców, których nie trzeba przedstawiać: Nelly Furtado, Mika oraz popularni White Lies - trio z Wielkiej Brytanii, które w 2009 roku wskoczyło na pierwsze miejsce brytyjskich list przebojów ze swoim debiutanckim albumen To Lose My Life.
Z polskich wykonawców zagrają Agnieszka Chylińska, Kim Nowak oraz Kumka Olik. Wymienieni powyżej artści nie zamykają listy gwiazd. O kolejnych wykonawcach ogranizatorzy będą informować w najbliższych tygodniach.
Orange Warsaw Festival to także międzynarodowy konkurs muzyczny. Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas festiwalu i otrzyma nagrodę telewizji TVN i Radia ZET. Wytypowaną dziesiątkę przez komisję konkursową festiwalu będzie można usłyszeć w TVN, Onecie, Plejadzie i na antenie Radia ZET. Słuchacze i widzowie poprzez głosowanie sms-owe wybiorą faworyta. Na festiwalu zaprezentuje się finałowa trójka.
Mika / Fot. http://orangewarsawfestival.tvn.pl/33682,mika-zahipnotyzuje-warszawe,aktualnosc.htmlSprzedaż biletów na Orange Warsaw Festival rusza 27 maja 2010.
Za realizację Orange Warsaw Festival odpowiadają: TVN jako organizator i Orange jako sponsor tytularny.
Orange i TVN poprzez OWF wspieraja Warszawę w uzyskaniu tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.
Patroni OWF 2010: Radio ZET, Onet, Plejada, ClearChannel.
Więcej informacji na stronie www.orangewarsawfestival.tvn.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Piękne zaproszenie na dobrą Muzykę, życzę udanego Koncertu ; )) Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cena normalnego biletu (na płytę) wynosi 59 złotych za dzień pierwszy i 99 złotych za dzień drugi. Info na stronie orangewarsawfestival.tvn.pl.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie widzę nigdzie cen biletów ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.