Facebook Google+ Twitter

Courtney Love i Nelly Furtado na Orange Warsaw Festival 2010

W tym roku Orange Warsaw Festival odbywać się będzie pod hasłem: "Dla wszystkich tych, dla których muzyka jest najważniejsza na świecie". 28 i 29 sierpnia na terenie Toru Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie czekają na nas atrakcje muzyczne. Wśród nich występ Nelly Furtado i Courtney Love.

Courtney Love, wokalistka Hole / Fot. http://slimak.onet.pl/_m/TVN/owf/Hole1.JPGDyrektor artystyczny festiwalu Piotr Metz powiedział: - Zdecydowaliśmy się utrzymać alternatywny charakter imprezy oraz dodać mocne gwiazdy muzyki popularnej i ze świata. I rzeczywiście organizatorzy postarali się. Sprowadzą do Polski - po raz pierwszy- reaktywowaną w 2009 r. grupę Hole z najbardziej kontrowersyjną kobietą w historii rocka wg. magazynu Rolling Stone, Courtney Love.
Hole to amerykański band grający alternatywnego rocka. Zespół powstał w 1989 Los Angeles, rozpadł się w 2002. W 2009 został reaktywowany. Frontmenką jest wdowa po Kurcie Cobainie - wokaliście Nirvany, Courtney Love. Po 12 latach od ostaniego krążka Celebrity Skin grupa wystąpi z nowym materiałem. Płyta Nobody’s Daughter ukaże się 27 maja 2010. Reaktywowany Hole wystąpi w nowym składzie: Micko Larkin - gitara prowadząca, Shawn Dailey-gitara basowa i Stu Fisher- perkusja. Niestety do zespołu nie wrócił wspólzałożyciel grupy Eric Erlandson.
Dokonania Hole (albumy studyjne):
1991 Pretty On The Inside (Teenage Whore, Pretty On The Inside, Babydoll);
1994 Live Through This (Violet, Miss World, Doll Parts, Softer, Softest), krążek sprzedany w 5 mln egzemplarzy na świecie;
1998 Celebrity Skin (Celebrity Skin, Awful, Malibu, Dying), przy tworzeniu tej płyty zespół wsparł Billy Corgan z grupy The Smashing Pumpkins;
2010 Nobody’s Daughter (premiera 27 maja)
Nelly Furtado / Fot. http://slimak.onet.pl/_m/TVN/owf/nelly%20furtado.jpgOprócz Hole zobaczyć i posłuchać będzie można wykonawców, których nie trzeba przedstawiać: Nelly Furtado, Mika oraz popularni White Lies - trio z Wielkiej Brytanii, które w 2009 roku wskoczyło na pierwsze miejsce brytyjskich list przebojów ze swoim debiutanckim albumen To Lose My Life.
Z polskich wykonawców zagrają Agnieszka Chylińska, Kim Nowak oraz Kumka Olik. Wymienieni powyżej artści nie zamykają listy gwiazd. O kolejnych wykonawcach ogranizatorzy będą informować w najbliższych tygodniach.
Orange Warsaw Festival to także międzynarodowy konkurs muzyczny. Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas festiwalu i otrzyma nagrodę telewizji TVN i Radia ZET. Wytypowaną dziesiątkę przez komisję konkursową festiwalu będzie można usłyszeć w TVN, Onecie, Plejadzie i na antenie Radia ZET. Słuchacze i widzowie poprzez głosowanie sms-owe wybiorą faworyta. Na festiwalu zaprezentuje się finałowa trójka.
Mika / Fot. http://orangewarsawfestival.tvn.pl/33682,mika-zahipnotyzuje-warszawe,aktualnosc.htmlSprzedaż biletów na Orange Warsaw Festival rusza 27 maja 2010.
Za realizację Orange Warsaw Festival odpowiadają: TVN jako organizator i Orange jako sponsor tytularny.
Orange i TVN poprzez OWF wspieraja Warszawę w uzyskaniu tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.
Patroni OWF 2010: Radio ZET, Onet, Plejada, ClearChannel.
Więcej informacji na stronie www.orangewarsawfestival.tvn.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Piękne zaproszenie na dobrą Muzykę, życzę udanego Koncertu ; )) Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cena normalnego biletu (na płytę) wynosi 59 złotych za dzień pierwszy i 99 złotych za dzień drugi. Info na stronie orangewarsawfestival.tvn.pl.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie widzę nigdzie cen biletów ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.