Facebook Google+ Twitter

"Ćpałem, chlałem i przetrwałem". Maleńczuk opowiada o swoim życiu

Od czwartku, w księgarniach możemy kupić zapis rozmowy z jednym z najbardziej kontrowersyjnych polskich artystów. Książka nosi tytuł "Maleńczuk: "Ćpałem, chlałem i przetrwałem". Co w niej znajdziemy?

 / Fot. By Yarl (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsWywiad rzeka z Maciejem Maleńczukiem od czwartku wywołuje duże poruszenie - zarówno wśród fanów, jak i w mediach. W długiej rozmowie z Barbarą Burdzy opowiada on o swoim burzliwym życiu. Nie jest to jednak ugrzeczniona i wygładzona historia; muzyk bez ograniczeń opowiada o swoich doświadczeniach z alkoholem i narkotykami, używając przy tym dosadnego, czasami wręcz wulgarnego języka. Maleńczuk już niejednokrotnie zaskakiwał, zdradzając sekrety swojego życia i kariery, teraz jednak poszedł jeszcze dalej. Otwarcie mówi o rzeczach, które do tej pory pozostawały tajemnicą, chociaż jak sam przyznaje - nie o wszystkich.

Umówmy się. To jest kropla w morzu moich przygód, to co jest tu napisane. Specjalnie zawęziłem tę sytuację, by nie pisać już o rodzinie, o żonach, o kobietach, o mamie, o tacie (…) o tym wszystkim, co by plotkarskie portale chciały wiedzieć. Dam Wam taką plotę, która nie jest plotą. Jest prawdziwa! Takie było moje życie. Tego mi cenzura nie jest w stanie odebrać! – mówił Maleńczuk w Pytaniu na Śniadanie.

Maciej Maleńczuk jest wokalistą, gitarzystą, a także poetą. Swoją przygodę z muzyką zaczął w 1983 roku, po wyjściu z więzienia, do którego trafił za odmowę służby wojskowej. Karierę rozpoczynał jako uliczny muzyk, następnie związał się z zespołem Pudelsi. W 2005 roku postanowił opuścić grupą, by skupić się na własnej twórczości. Jest także autorem znanego poematu "Chamstwo w Państwie", wydanego w 2003 roku.

Czytaj także: Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje 19 maja. Zobacz najnowszą reklamę telewizyjną polskiego hitu (wideo)


Jak widać, artysta nadal jest w formie. Pod koniec zeszłego roku ukazała się jego płyta o wdzięcznym tytule "Tęczowa Swasta", nagrana wraz z zespołem Psychodancing. Kontrowersyjność jest wręcz wpisana w życie i karierę Maleńczuka, który pewnie jeszcze niejednokrotnie wszystkich zaskoczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.