Facebook Google+ Twitter

Cracovia Maraton 2012 już w kwietniu

Już niecały miesiąc dzieli nas od kolejnej krakowskiej imprezy sportowej Cracovia Maraton 2012.

Plakat XI Cracovia Maraton / Fot. scan plakatu W niedzielę 22 kwietnia o godz. 9.30 ruszy z krakowskich błoń XI Cracovia Maraton. Impreza jest podzielona na trzy różne podimprezy. Trasa głównego maratonu wyniesie 42 km.

Dwa mniejsze maratony: MiniCracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o długości 4200 metrów i Cracovia Maraton na rolkach o długości 4195 m, odbędą się na Błoniach w sobotę 21 kwietnia.

To będą imprezy nie tylko dla miłośników biegania czy jazdy na rolkach. Będzie to ciekawe widowisko dla wszystkich, bez względu na wiek i zamiłowania.

Cracovia Maraton to cyklicznie organizowana impreza sportowa. Choć idea powstała już w 1990 roku, to pierwszy raz zorganizowano ją w 2001 roku.

Obecnie jest to impreza o zasięgu międzynarodowym. Co ciekawe, z roku na rokNiepełnosprawni na Cracovia Maraton / Fot. Fot.Henryk Czechowski startuje coraz więcej osób niepełnosprawnych, między innymi na wózkach inwalidzkich, jak też osób w wieku 60 plus.

Cały czas sprawami organizacyjnymi zajmuje się krakowski Zarząd Infrastruktury Sportowej. W tym roku, mimo trudności finansowych, ostro przygotowuje się do tych ciekawych, ale trudnych przedsięwzięć sportowych.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.