Facebook Google+ Twitter

Cracovia Maraton 2013

Do historii już przeszedł 12. Cracovia Maraton, który odbył się w niedzielę 28 kwietnia. Dla wielu uczestników to była trudna imprez bo miała, aż 42,195 km . W dodatku część trasy przebiegała przez wąskie ulice Centrum Krakowa.

Przedstawiciel Hotelu Radisson Kraków zdobył medal. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówUdział w 12 Cracovia Maraton zgłosiło się 5025 osób. Natomiast do mety dobiegło tylko 4415 uczestników. Przyczyny nieukończenia Maratonu było różne. Niestety były też sytuacje jak wynikało z obserwacji, wielu uczestników przesadziło swoje możliwości oraz, że jednak trasa dla nich była zbyt trudna. Czas Maratonu był już na starcie przedłużony do 6 godzin i 15 minut.

W tego rocznej edycji uczestniczyli biegacze zagraniczni miedzy innymi: Albanii, Anglii, Argentyny, Australii, Białorusi, Bułgarii, Czechy, Danii, Estonii, Finlandia, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Kanady, Kenii, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Rosji, Serbii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Tanzanii, Ukrainy, USA, Węgier, Włoch

Maraton wygrał Patryk Niangero z Tanzanii i przybiegł Maratończycy na trasie. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków jako pierwszy o czasie 2 godziny,19 minut 8 sekund. Natomiast drugie i trzecie miejsce zdobyli przedstawiciele Kenii: David Metto Kiprono oraz Elish Meli Tarus.

Natomiast wśród kobiet wygrała Pani Emilia Zielińska z Warszawy, która przebiegła w czasie 3 godziny, 3 minuty 15 sekund. Drugie miejsce wśród kobiet wygrała Sandra Mikołajczyk z Siemianowic Śląskich i zaliczyła bieg w czasie 3 godziny, 3 minuty, 42 sekundy. Natomiast trzecie miejsce zdobyła Jitka Hudakova ze Słowacji.

Maratończycy na trasie. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówZ polskich biegaczy najlepszy okazał się Andrzej Lachowski z Krakowa z czasem 2 godziny, 26 minut, 46 sekund, który zdobył 4 miejsce. Piąte zdobył Grzegorz Czyż z Bogumiłowic, szóste Maciej Dawidziuk ze Złotoryi, ósme Dariusz Trener z Krakowa, a dziesiąte Tomasz Brachman też Krakowianin z czasem 2 godziny, 43 minuty, 20 sekund.

W grupie osób niepełnosprawnych na specjalnych wózkach Hande Bike rywalizację wygrał Zdobywcy Maratonu w tle Pani Urszula Filipowicz Z-ca Dyrektora ds. Infrastruktury i Imprez Sportowych ZIS Kraków. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówRafał Wilk z Rzeszowa podwójny złoty medalista londyńskiej Paraolimpiady i przejechał w czasie 1 godzina, 13 minut, 13 sekund. Drugie zdobył Zbigniew Wandachowicz ze Szczecina w czasie 1 godzinę, 17 minut, 20 sekund. To bardzo ważne zadanie preferowanie rehabilitacje psychiczna przez sport. Uczestniczyło w tej grupie ponad 100 osób.

Wyniki uczestników, którzy ukończyli 12 Cracovia Maraton znajdują się na:
www.online.datasport.pl/results789/index.php oraz
www.cracoviamaraton.pl/artykuly/2732/Patryk-Niangero-wygral-12-Cracovia-Maraton

Natomiast dla Zarządu Infrastruktury Sportowej Krakowie i pracowników Urzędy Miasta Krakowa zaangażowanych w organizacje oraz dla służb mundurowych, medycznych, zabezpieczenia i wolontariuszy należy się szacunek i podziękowanie. Jak też dla widzów na trasie za doping dla maratończyków.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.