Facebook Google+ Twitter

Cracovia Maraton - dzień pierwszy

W sobotę 27 kwietnia odbył się Cracovia Maraton na Rolkach i VIII Mini Cracovia Maraton . Imprezy odbywały się wokoło krakowskich Błoń, a na samym zielonym placu była cała baza i namiot dla najmłodszych.

Rolkarze w akcji. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówTo było bardzo dobre rozwiązanie organizacyjne, Pani Marzena Paszkot Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny i Polityki Społecznej. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Krakówaby nie blokować głównej imprezy niedzielnej 28 kwietnia. Start nastąpił na krakowskich Błoniach przy al. 3 Maja i tam tez była meta. Zawodnicy mieli do pokonania 42,195 km . Zawodnicy musieli 12 krotnie wykonać pętle wokoło Błoń.

Organizatorzy stawiali ostre wymagania. Startować mogły osoby, które ukończyły co najmniej 16 lat. W Cracovia Maraton Na Rolkach była prowadzona następująca klasyfikacja Generalna Kobiet i Mężczyzn w następujących kategoriach wiekowych:
K 16-17
M 16-17
K 18-39
Zwyciężyłam. / Fot. Zwyciężyłam.
M 18-39
K 40-49
M 40-49
K 50-59
M 50-59
K 60-69
M 60-69
K 70 i starsze M 70 i starsi

W imprezie udział wzięło 204 zawodników z PolskiNagrodzone. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Krakówi między innymi Albanii, Czech, Estonii, Francji, Litwy, Niemiec, Słowacji, Ukrainy.

Zwycięzcą Cracovia Maraton na Rolkach został Jan Szymański z Poznania, który miał czasowy wynik 1:17.09,35 . Drugie miejsce wywalczył Wojciech Baran z Lubina i przejechał trasę w czasie 1:17.09,57. Trzecim był Roberta Kustra z Sanoka - 1:17.11,03.

Organizatorami imprezy była Gmina Miejska Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej Krakowie. I tu należy się pochwała dla organizatorów. Gdy rodzice brali udział w rozgrywkach sportowych dzieci mogły się w tym czasie pod nadzorem opiekunek bawić w specjalnym namiocie gdzie miedzy innymi mieli klocki Lego.

Nagrody wręczały Panie Marzena Paszkot Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny i Polityki Społecznej i Urszula Filipowicz Z-ca Dyrektora ds. Infrastruktury i Imprez Sportowych ZIS Kraków.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.