Cracovia przegrała w sparingu

Cracovia przegrała pierwszy mecz kontrolny podczas zgrupowania na Cyprze. Ich pogromcami był Rapie Bukareszt. Obecni wiceliderzy ligi rumuńskiej nie dali szans i skrupulatnie wykorzystywali nadarzające się okazję.

Marcin Cabaj skapitulował już w 6. minucie, a podyktowany rzut karny po faulu Przemysława Kuliga wykorzystał pomocnik, Emil Cosmin Dica.

Po upływie 10 minut Cabaj wyciągał piłkę z siatki po raz drugi. Całe szczęście sędzia liniowy zauważył pozycję spaloną i golkiper „Pasów” mógł odetchnąć. Ataki Cracovii były dość niemrawe i sporadyczne, okazję do zagrożenia bramce Andrade miał Dariusz Pawlusiński. Narzekający na drobny uraz pomocnik, huknął z 30. metra jak z armaty, niestety bez precyzji.

Wynik dla Rapidu podwyższył w 30. minucie Boya. Mający za sobą występy w barwach Kamerunu napastnik Pierre Boya nie zmarnował sytuacji sam na sam. Wynikiem 2:0 zakończyła się pierwsza połowa meczu w Larnace.

Na drugą odsłonę trener Majewski wystawił tę samą jedenastkę, jednak to wciąż Rapid był stroną dominującą. W 50. minucie po raz kolejny w wyśmienitej sytuacji był Dica, jego silny strzał z 10. metra fenomenalnie wybronił Cabaj.

Dwie minuty później okazję do zdobycia bramki miał Nowak, silnie uderzył z 25 metrów, jednak tuż nad poprzeczką. Był to niewątpliwie sygnał do ataku, 55. minuta i w akcji Bojarski. Ograł jednego obrońcę i precyzyjnie wyłożył na 15. metr do Kłusa. Dariusz zrobił wszystko tak jak trzeba, ale jeszcze lepiej zrobił to bramkarz z Bukaresztu. Mierzący 190 cm wzrostu Elinton Sanchotena Andrade wykorzystał dobre warunki fizyczne, popisując się znakomitą paradą.

Do środka pomocy za defensywnie usposobionego Arka Barana wszedł Karol Kostrubała. Na 20 minut do zakończenia spotkania, arbiter odgwizdał rzut karny dla Cracovii. Jedenastkę wykorzystał Marcin Bojarski, dając "Pasom" bramkę kontaktową.

Na boisku pojawił się Szczoczarz zmieniając agresywnego, Tomasza Moskałę. Krakowianie zaapliowali rywalom serię uderzeń z dystansu, najpierw strzelał Pawlusiński potem Bojarski i po raz kolejny Darek. Ale Andreade był nie do pokonania w dzisiejszym meczu.

Wynik mógł podwyższyć na 4 minuty do końca Matei, piłka po jego uderzeniu na szczęście odbiła się od poprzeczki, bo Cabaj byłby bez szans.

Składy:

Rapid: Andrade – Sapunaru, Maftei, M. Constantin (68 Leonard), Bozovic (68 I. Stancu) – Dica (46 Herea), Lazar (61 Grigore), Grigorie, Cesinha (66 Griffiths) – Pancu (74 Rdauta) – Boya (61 Burdujan);

Cracovia: Cabaj - Tupalski, Polczak, Kulig - Kłus, Baran (63 ?Kostrubała) - Pawlusiński (78 Karwan), Majoros, Nowak - Bojarski, Moskała (71 Szczoczarz).