Facebook Google+ Twitter

Cracovia Sacra. Projekt artystyczny „Armonia Liryca”

Cracovia Sacra - dzieła muzyki klasycznej przeplatają się z piosenką poetycką i artystycznym opracowaniem pieśni kościelnych poświęconych bł. Marii Angeli Truszkowskiej.

 / Fot. plakatW ramach Nocy Cracovia Sacra odbędzie się koncert literacko-muzyczny pt. Armonia Liryca, w wykonaniu Grzegorza Miszczyszyna, Grzegorz Palusa i Macieja Zimki (akordeon) i Bożeny Boby-Dygi (śpiew, recytacja)

Projekt "Armonia Liryca" powstał przez inspirację postacią bł. Marii Angeli Truszkowskiej, założycielki zgromadzenia sióstr Felicjanek.

Założone przez Angelę Truszkowską zgromadzenie Sióstr Świętego Feliksa z Kantalicjo patrona dzieci i chorych w ramach Trzeciego Zakonu Regularnego Świętego Franciszka Serafickiego służy bliźnim i buduje swoją duchowość zgodnie z hasłami: "Wszystko przez Serce Maryi na cześć Przenajświętszego Sakramentu, aby przez wszystko i od wszystkiego Bóg był znany, kochany i wielbiony" oraz że „żadna nędza tak moralna, jak i materialna nie może być nam obojętna. Wszystkim bez wyjątku nieśmy pomoc... bo każdy jest bliźnim naszym!”

W myśl tych haseł projekt opowiada o kondycji człowieka, a także prezentuje zachwyt nad istotą boskości i bożym dziełem. "Armonia Liryca" łączy w sobie dwie dziedziny powszechnie obecne w kulturze - literaturę i muzykę.

Dzieła muzyki klasycznej przeplatają się z piosenką poetycką i artystycznym opracowaniem pieśni kościelnych poświęconych bł. Marii Angeli Truszkowskiej. Klamrą spinającą całość jest odczytanie fragmentów listów założycielki zgromadzenia sióstr Felicjanek.

W programie m. in. kompozycje :
Rameau, Bacha, Trojana, Ligetiego, Nordheima, Miszczyszyna, Palusa, Zimki.
utwory poetyckie do tekstów:
s.Agnieszki Koteja, Stanisława Stabro, Zofii Zarębianki, Jana Sztaudyngera, Bogusława Żurakowskiego,
Bożeny Boba-Dygi oraz
fragmenty listów bł. Marii Angeli Truszkowskiej.

ARMONIA LIRYCA
14.08.2010 o godzinie 18:30 oraz 15.08.2010 o godz. 19:30
Kościół ss. Felicjanek przy ul. Smoleńsk 6 w Krakowie.


 / Fot. plakat

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.