Facebook Google+ Twitter

Cracovia. Zwolniono rzecznika, bo prezes nie mógł wysłuchać transmisji z meczu

Najbardziej kontrowersyjne decyzje personalne w polskiej piłce podejmował dotychczas były właściciel Polonii Warszawa Józef Wojciechowski.

Gdy przed obecnym sezonem rozstał się z naszym rodzimym futbolem, sprzedając klub z Warszawy, wydawać by się mogło, że trudno będzie znaleźć następcę - kontynuatora pochopnych i niezrozumiałych posunięć personalnych.

Józef Wojciechowski miał w zwyczaju zwolnić trenera po jednym nieudanym spotkaniu. Nawet nieudanym w jego tylko mniemaniu, nie zawsze musiała to być porażka. Jednak ostatnia decyzja personalna właściciela Cracovii - Janusza Filipiaka, przebiła chyba wszystkie najdziwniejsze roszady personalne Wojciechowskiego. Kontrowersyjny biznesmen z Warszawy z reguły winnych sportowych niepowodzeń upatrywał w trenerach, których zmieniał jak rękawiczki. Jak podał serwis sport.pl, powołujący się na portal pasy.tv, prezes firmy informatycznej Comarch, zarazem właściciel Cracovii, zwolnił… rzecznika prasowego.

Można rzec, że jego klub - jego decyzja, jednak podawany powód zwolnienia Tomasza Gawędzkiego jest godny nawet mistrza Józefa. Otóż prezes Filipiak zwolnił rzecznika swojego klubu, gdyż… przebywając w Szwajcarii nie mógł wysłuchać transmisji z meczu Cracovii z Okocimskim Brzesko, który transmitowało Radio Gol.

Cracovia podpisała współpracę z Radiem Gol na transmisję swoich meczów w pierwszej lidze z uwagi na swoich kibiców, aby ci mogli na bieżąco śledzić rozgrywki na pierwszoligowym froncie. Mecze naszego ekstraklasowego zaplecza transmituje co prawda telewizja Orange Sport, jednak w każdej kolejce są to tylko wybrane spotkania. Mecz z Okocimskim nie był transmitowany w TV. Co ciekawe, Radio Gol podobno nadało transmisję z meczu, lecz prezes nie mógł jej wysłuchać. Informację o planowanej transmisji radiowej meczu z Okocimskim można znaleźć na oficjalnej stronie Cracovii. Sytuacji rzecznika nie uratowało nawet zwycięstwo Cracovii z Okocimskim 2-0.

Cóż, zwolnienie rzecznika prasowego po wygranym spotkaniu ligowym, podobno z powodu braku sygnału radiowego w Szwajcarii w czasie trwania transmisji meczu… Czy znajdzie się w bieżącym sezonie dziwniejszy powód do jakiejkolwiek decyzji personalnej w naszej ligowej szarzyźnie?

Informacje medialne dementuje wiceprezes Cracovii - Radomir Szafraniec, twierdząc lakonicznie, że powodem dymisji była ocena całokształtu pracy.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tak dobre rzecznika prasowego to ze świecą szukać! A ci którzy wyrazili zgodę na to zwolnienie to banda fraje**w!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.