Facebook Google+ Twitter

Cracow Fashion Week 2013. Święto mody w Krakowie

Pokaz młodych polskich projektantów 16 marca, otworzy piątą edycję Cracow Fashion Week - najważniejszego wydarzenia ze świata mody, które co roku odbywa się w grodzie Kraka.

Podczas zeszłorocznej edycji Cracow Fashion Award / Fot. Piotr DrabikPodobnie jak w latach poprzednich, krakowski tydzień mody otworzy pokaz Cracow Fashion Award. 16 marca 2013 roku, w Nowohuckim Centrum Kultury młodzi projektanci a wśród nich absolwenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru zaprezentują szerokiej widowni swoje kolekcje, przepełnione własnymi inspiracjami i rozwiązaniami. Na pewno nie zabraknie kreatywnych, awangardowych i odważnych kreacji, zarówno pozostających w sferze marzeń, jak i gotowych do noszenia. Do pokazu zostaną zaangażowane modelki i modele z Agencji Promocji Mody REKLAMEX, która przy okazji jest współorganizatorem wydarzenia. Wszystkie kolekcje będą surowo oceniane przez Radę Mediów i Radę Wysokich Krawców, której skład swoją obecnością zaszczycą m.in Ewa Jagielska-Żak, Anna Jatczak,Krystyna Mazurówna, Jerzy Antkowiak czy Dorota Wróblewska. Wskażą oni do kogo trafi prestiżowa statuetka Kolekcji Roku, ale również inne nagrody, staże oraz wyjazdy zagraniczne ufundowane przez partnerów pokazu (poniżej relacja z zeszłorocznej edycji imprezy).

Plakat Cracow Fashion Week 2013 / Fot. Materiały organizatorówCo ciekawie, internauci również będą mogli oddać wsiąść udział w głosowaniu i wskazać najlepszą zaprezentowaną kolekcję, wchodząc na stronie ksa.edu.pl od środy 20 marca od godz. 15.00 do środy 27 marca do godz. 15.00. Zarówno dla zwycięzcy głosowania w sieci jak głosujących czekają atrakcyjne nagrody. Ale pokaz kreacji młodych projektantów, to dopiero początek Cracow Fashion Week, który przez kolejne siedem dni będzie obfitować w wiele wydarzeń z modą na pierwszym planie. Organizatorzy planują na ten czas kilka innych pokazów, wykłady znanych osobistości ze świata mody, wystawy fotografii, warsztaty projektowania mody i biżuterii, konferencja blogerów (skierowany do aktywnych w sieci autorów o modzie - zobacz program), Targi Dizajnu oraz pierwszy w Krakowie bieg na szpilkach w ramach imprezy urodzinowej Galerii Kazimierz. A co dla fanów mody najważniejsze - wstęp na większość tych wydarzeń jest bezpłatna!

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu organizatorów, uczestników oraz pasjonatów mody dotychczasowe edycje cieszyły się ogromnym sukcesem oraz zainteresowaniem mediów nie tylko w Polsce ale i na świecie. Przyczyniło się do uplasowania Krakowa na wysokiej pozycji wśród modowych stolic świata. Jednak trzeba pamiętać, że Cracow Fashion Week jest przede wszystkim ogromną szansą dla początkujących projektantów, na zaistnienie w świecie mody i pierwszym znaczącym krokiem ku osiągnięciu sukcesu w tym elitarnym zawodzie.

Szczegółowe informacje na temat Cracow Fashion Week 2013 na oficjalnej stronie wydarzenia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.