Facebook Google+ Twitter

Cradle Of Filth - dwa koncerty w Polsce i nowa płyta

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-11-15 13:36

W drugiej połowie listopada na dwóch koncertach w Polsce pojawi się Cradle Of Filth, jeden z najważniejszych zespołów blackmetalowych. Brytyjczycy z Suffolk wystąpią 22 listopada w warszawskiej Progresji,a 23 listopada w Krakowie (Kwadrat).

 / Fot. Materiały prasoweZespół już wkrótce wyrusza na europejską trasę Creatures From The Black Abyss tour, która będzie promować album “The Manticore And Other Horrors". Płyta trafiła do sprzedaży 30 października.

Na koncertach w Polsce w roli supportu wystąpią – doskonale znany naszej publiczności grecki Rotting Christ oraz formacja God Seed.

 / Fot. Materiały prasoweCradle of Filth – brytyjska grupa muzyczna wykonująca muzykę z pogranicza black, gothic i symfonicznego metalu. Dziennikarze muzyczni określają styl wykonywanej przez zespół muzyki jako extreme metal lub extreme gothic metal. Zespół powstał w 1991 roku w Suffolk. Do 2010 roku ukazało się dziewięć albumów studyjnych Cradle of Filth oraz szereg pomniejszych wydawnictw pozytywnie ocenianych przez fanów jak i krytyków muzycznych. Mimo częstych zmian personalnych w składzie, zespół utrzymał swój charakterystyczny styl. Zespół dał szereg koncertów na całym świecie i uczestniczył w licznych festiwalach: Download Festival, Wacken Open Air, Gods of Metal, Tomahawk Festival, Bloodstock Open Air, Kobetasonik, Spirit of Burgas Festival oraz Ozzfest. Został wielokrotnie nagrodzony i wyróżniony w plebiscytach muzyki heavymetalowej. Podczas koncertów Cradle of Filth prezentuje charakterystyczny rodzaj ekspresji, obejmujący corpse paint, pokazy akrobatyczne, fire breathing, efekty pirotechniczne, nierzadko muzykom towarzyszą tancerki i performerzy. Redaktor magazynu Metal Hammer Alexander Milas - stwierdził, że Cradle of Filth to najpopularniejsza brytyjska grupa heavymetalowa od czasów Iron Maiden.

 / Fot. Materiały prasowe22/11/2012
Warszawa – Progresja (ul.Kaliskiego 15a)
Cradle Of Filth [Wielka Brytania] / Rotting Christ [Grecja] / God Seed [Norwegia]
otwarcie bram godz. 18:00 ( koncert: 19:00 )
bilety przedsprzedaż 90 zł, w dniu koncertu 110 zł

23/11/2012
Kraków – Kwadrat (ul.Skarżyńskiego 1)
Cradle Of Filth [Wielka Brytania] / Rotting Christ [Grecja] / God Seed [Norwegia]
otwarcie bram godz. 18:00 ( koncert: 19:00 )
bilety przedsprzedaż 90 zł, w dniu koncertu 110 zł


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

RZ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.