Facebook Google+ Twitter

Crippled Black Phoenix 9 maja w stolicy

Progresja zaprasza na spotkanie z post-rockową supergrupą, stworzoną kilka lat temu przez muzyków kilku zespołów, których nazwy wywołują ciarki na znawcach tematu (i nie tylko).

Sporo osób na pewno kojarzy Crippled Black Phoenix po prostu z samego faktu, że jego muzykę tworzą mózgi takich zespołów jak Mogwai, Electric Wizard, Gonga, Teeth of Lions, Iron Monkey, Scarlatti Tilt i Rule the Divine. Propozycja o takim poziomie kunsztu muzycznego i eklektyzmu stylów jest z góry skazana na powodzenie. Znani są z intrygujących występów, w których pojawiają się wiktoriańskie instrumenty, oraz z posępnych i pięknych zarazem rozwiązań muzycznych. To kunsztowne, często bardzo długie i bardzo ambientowe propozycje oscylujące w ramach post-rocka.

9 maja w klubie Progresja Crippled Black Phoenix wystąpią w Polsce - tym razem spodziewać się można wielu nowości, zespół bowiem na 2012 rok zapowiedział premierę płyty "(Mankind) The Crafty Ape", dzieła rozpisanego na rozdziały. Data wyjścia albumu na światło dzienne - 30 stycznia. Czekamy więc na potwierdzenie wysokiej formy, zarówno studyjnej, jak i koncertowej.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.