Facebook Google+ Twitter

Cristiano Ronaldo będzie trenować w Zakopanem?

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-09-22 12:58

Jest szansa by najlepsi piłkarze Europy trenowali w Zakopanem podczas piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 roku, które rozegrają się na stadionach Polski i Ukrainy. Zakopane spełnia nałożone przez UEFA warunki po tym, jak pod Giewontem powstało boisko na terenie Centralnego Ośrodka Sportu. Teraz wystarczy tylko namówić np. Cristiano Ronaldo i reprezentację Portugalii, by zawitali do Zakopanego.

Z taką propozycją wyszedł Franciszek Bachleda Księdzularz, dyrektor COS w Zakopanem, który kilka dni temu oświadczył, że będą walczyć o to, by gościć piłkarzy. Podłapali to też inni samorządowcy pod Tatrami. To - jak zgodnie zaznaczają - byłaby znakomita promocja miasta.
Niebawem federacje piłkarskie krajów, które zakwalifikują się do Euro 2012, zaczną wybierać swoją bazę treningową. W tym celu Europejska Federacja Piłki Nożnej wyda specjalny folder, rekomendujący ośrodki sportowe w Polsce.

- Oficjalny katalog ośrodków spełniających normy UEFA zostanie zaprezentowany na początku października - mówi Juliusz Głuski, rzecznik prasowy Euro 2012 Polska przy Polskim Związku Piłki Nożnej. - Na jego podstawie poszczególne federacje piłkarskie wybiorą miejsce, gdzie ich piłkarze będą trenować.

Rzecznik Euro nie może do tego czasu zdradzić, czy Zakopane znajduje się w tym folderze. Nawet jeżeli go tam nie będzie, górale nie tracą szansy na goszczenie najlepszych piłkarzy.

- Rozważamy złożenie naszej oferty do Ministerstwa Sportu - mówi Andrzej Gąsienica Makowski, starosta tatrzański. - Jeśli nie uda nam się zostać miejscem treningowym w czasie Euro, to będziemy walczyć o to, by być ośrodkiem zgrupowań reprezentacji przed mistrzostwami.
Zakopanemu pomaga w tym krakowski poseł Ireneusz Raś. - Zakopane jest jak najbardzie realnym miejscm do treningów. Takim walorem i atutem jest to, że jest najwyżej położonym boiskiem w Polsce, bo ułatwia trening kondycyjny - zaznacza.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Ministerstwo Sportu będzie chciało m.in. ten atut wykorzystać.

Czytaj więcej: zakopane.naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.