Cristiano Ronaldo najbardziej eksploatowanym zawodnikiem Realu

Portugalczyk w tym sezonie spędził na boisku najwięcej minut z całej drużyny Królewskich.

Czy organizm Cristiano Ronaldo wytrzyma? / Fot. Jan S0L0, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Cristiano_Ronaldo_in_Real_Madrid_2.jpg&filetimestamp=20100928071526 Ostatnimi czasy dużo mówi się o formie całego Realu, jak i poszczególnych jego zawodników. Przede wszystkim bierze się pod uwagę spadek dyspozycji najlepszego strzelca zespołu Cristiano Ronaldo. Przypomnijmy, iż swoją ostatnią bramkę Ronaldo zdobył 20 stycznia w pucharowym rewanżu z Atletico Madryt, a ostatniego gola w La Liga strzelił 9 stycznia z Villarrealem. Ostatnie cztery spotkania Portugalczyk kończył z czystym strzeleckim kontem. Jaka jest tego przyczyna?

Otóż Cristiano Ronaldo w tym sezonie spędził na boisku już 2976 minut. Jesteśmy na półmetku rozgrywek, a ma rozegrane o 61 minut więcej niż w poprzednim sezonie. Dodatkowo, Ronaldo przegapił jedynie 174 minuty gry, co jest najmniejszą liczbą straconych minut z całego zespołu. Zmęczenie organizmu piłkarza musi być bardzo duże. Miejmy jednak nadzieję, iż żadne kontuzje do Cristiano Ronaldo się nie przylepią, aby pomógł Realowi Madryt gonić FC Barcelonę, a dzięki temu zapewnić nam niesamowity koniec sezonu.