Facebook Google+ Twitter

Critics' Choice Movie Award: Agnieszka Holland kontra Pedro Almodovar

Film Agnieszki Holland "W ciemności" został nominowany do prestiżowej nagrody Critics' Choice Movie Award. Produkcja konkuruje z kontrowersyjnym obrazem Pedro Almodovara - "Skóra, w której żyję".

 / Fot. Logo Critics' Choice Movie AwardNagrodę Critics' Choice Movie Award przyznają krytycy filmowi z USA i Kanady. Od 17 lat członkowie organizacji Broadcast Film Critics Association wyróżniają wybitne osiągnięcia w kinematografii w 24 kategoriach.

Film Agnieszki Holland "W ciemności" został nominowany w kategorii "Najlepszy obraz nieanglojęzyczny" - produkcja konkuruje z czterema innymi filmami: "Skórą, w której żyję" Pedro Almodovara, "Człowiekiem Hawru" Akiego Kaurismakiego, "Rozstaniem" Asghara Farhadi i "Where do we go now" Nadine Labaki.

"W ciemności" to historia Polaka, Leopolda Sochy (Robert Więckiewicz), który podczas II wojny światowej z drobnego oszusta stał się bohaterem. Mężczyzna postanowił ukryć w kanałach grupę Żydów z lwowskiego getta. Scenariusz filmu wzorowany jest na fabule książki "Dziewczynka w zielonym sweterku", którą na podstawie własnych doświadczeń napisała, ocalała z Holokaustu, Krystyna Chiger.

Oprócz Więckiewicza w filmie Holland udział wzięły jeszcze inne gwiazdy polskiego kina: Agnieszka Grochowska, Kinga Preis i Marcin Bosak. W Polsce "W ciemności" będziemy mogli obejrzeć od 5 stycznia.Czy polski film ma szansę pokonać produkcję hiszpańskiego reżysera i otrzymać nagrodę w kategorii "Najlepszy obraz nieanglojęzyczny"?

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.