Facebook Google+ Twitter

Cropla: Nasza muzyka jest zauważana tam gdzie trzeba

Mają już za sobą udział w wielu ważnych imprezach i festiwalach, takich jak Rock for People, gdzie niedawno zakwalifikowali się do drugiego etapu. Fanom dobrego rocka polecają także swoją EP-kę ''Can you feel the strom coming?"

 / Fot. Okładka EP-ki CropliJak pierwszy raz usłyszałam wasze kawałki, paszcza mi opadła. Są dobre, ale jeszcze większym szokiem napawa mnie to, że wciąż w swojej dyskografii możecie pochwalić się jedynie EP-ką. Jak to możliwe?
- Na razie wydaliśmy jedynie Ep-kę, ponieważ cały czas pracujemy nad nowym materiałem, który mam nadzieje niebawem ukaże się na longplayu. Zdecydowaliśmy się nagrać EP umieszczając na niej, naszym zdaniem najlepsze utwory, które miały za zadanie troszeczkę nas rozświetlić na polskiej scenie muzycznej, ale czy się udało to trudno to zweryfikować...(śmiech)

Dlaczego młodym tak trudno wybić się na polskiej scenie? Rzuca im się kłody po nogi? Czy może sami artyści wolą pozostać w swoim małym światku...?
To raczej wynika z małego zainteresowania jakąkolwiek nową muzyką. Wiemy co lansuje się w mediach, a jeśli słyszymy po raz setny dany utwór to w końcu nam wpadnie on w ucho. To kwestia raczej promocji w szerokich mediach, teraz "artyści" chodzą do programów typu "Mam talent" czy "X-Factor", gdyż jest to na tą chwilę najkrótsza droga dostania się do wielkiego świata gwiazd.

Mówi się, że wydanie pierwszej EP-ki jest stosunkowo łatwe, bo wielu polskich młodych artystów ją ma na swoim koncie, wielu od niej zaczynało. To prawda?
Ep-ka to materiał, który jest w stanie przybliżyć artystę, stosunkowo krótko, zwięźle i na temat, bez zbędnego przynudzania, dlatego też nam była taka płyta potrzebna, żebyśmy mogli zostać gdzieś zauważeni. Jeżeli ktoś będzie chciał posłuchać naszej muzyki na pewno poczeka na kolejną płytę, albo i nie.

Często zmienialiście wokalistę, co było nie tak z poprzednikami? I co zadecydowało, że pozostał Dominik?
Odpowiem krótko, z każdym z wokalistów tworzyliśmy troszkę inny klimat muzyczny. Teraz to co robimy odpowiada nam najbardziej.

Niedawno otrzymaliście wyróżnienie na Browar Rock Festival, teraz dostaliście się do finału ROCK FOR PEOPLE 2011. Macie poczucie, że stawiacie coraz śmielsze kroki do przodu w swojej karierze?
Na pewno tak. Cieszymy się, że nasza muzyka zostaje zauważona tam gdzie trzeba i chyba o to chodzi. Jest to dla nas i tak już spore wyróżnienie, że ktoś to w ogóle docenia, a nie tylko dementuje, tak że gramy podobnie do Linkin Park...(śmiech).

Wiele, szczególnie młodych, kapel zazwyczaj udostępnia swoje nagrania za darmo w internecie, wy także to zrobiliście. Dlaczego?
Jeśli wyjdzie kolejna płyta, też ją udostępnimy w internecie, a z tego względu, że i tak ona się do tego internetu dostanie w ten czy inny sposób. Na naszej stronie można pobrać wysokiej jakości pliki mp3 oraz flac, bo nie chcemy aby nasza muzyka wędrowała w sieci w słabej jakości, dlatego też właśnie zdecydowaliśmy się udostępnić Ep-kę za darmo.

Kolejną sprawą jest także to, że nasza wytwórnia posiada taką właśnie politykę, że jeśli ktoś chce mieć płytę audio, to sobie ją kupi, jeśli nie to i tak ściągnie to z internetu :)


Kiedy fani będą mogli potrzymać w ręku pierwszy longplay Cropli?
Być może niebawem, aczkolwiek na tą chwilę chyba nie jesteśmy gotowi, aby wchodzić do studia, możliwe, że po wakacjach to się troszkę zmieni, także polecam być cierpliwym :)


Płytę Cropli ściągnij legalnie bądź kup CD na stronie www.cropla.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.