Facebook Google+ Twitter

Crowdfunding udziałowy - pierwszy sukces na crowdAngels.pl

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-09-01 14:53

Polski triumf crowdfundingu udziałowego. / Crowdfunding udziałowy sprawdza się w Polsce w 130%

Polski crowdfunding udziałowy rusza z kopyta. Właściciele portalu CrowdAngels.pl mogą właśnie wznosić toast za pierwszy zrealizowany projekt. Najlepiej w postaci miodu, śliwowicy, bądź innego alkoholu stworzonego wedle starego regionalnego przepisu.
Allcool.pl - tak nazywa się pierwszy w pełni sfinansowany na portalu projekt i tym samym pierwsza w Polsce spółka, zawiązana metodą crowdfundingu udziałowego. Zamiast prezentów i gadżetów ludzie, którzy zdecydowali się wesprzeć finansowo pomysł, otrzymają w nim udziały. Początkowo pomysłodawcy serwisu planowali udostępnić do wykupienia 20% udziałów spółki. Zainteresowanie przekroczyło jednak ich najśmielsze oczekiwania, zmuszając do weryfikacji planów.
Przyciągnięto 25 inwestorów, którzy do tej pory zainwestowali łącznie 66 625 złotych. "Projekt pozyskał już około 16000 złotych ponad plan i ta nadwyżka będzie nam bardzo pomocna. Teraz pozostały już tylko formalności, jak regulamin, umowa spółki oraz zebranie wszystkich udziałowców lub ich przedstawicieli w siedzibie crowdangels.pl w Olsztynie i zawiązanie spółki. " - mówi Karina Trybulska, Lider Projektu.

Allcool.pl to inwestycja w różnorodność. Portal ma ułatwiać konsumentom dostęp do alkoholi bezpośrednio od producentów. Zamiast tych samych marek z dużych marketów, nieznane szerzej alkohole od artystów w swoim fachu, którzy nie mieli zasobów by wypłynąć na szersze rynki.
Portal ma wziąć na siebie rolę pośrednika - okna wystawowego, dzięki któremu producenci będą mogli dotrzeć bezpośrednio do swojego klienta. Zadaniem serwisu będzie także zapewnienie taniej obsługi logistycznej.
Nie byłoby to możliwe, gdyby nie Przemysław Róziecki, autor i pomysłodawca CrowdAngels.pl, portalu, dzięki któremu te plany mają szansę się ziścić: „Mamy nadzieję, że ten sukces wpłynie znacząco na popularność tego typu finansowania oraz na świadomość inwestorów. Że Polacy odkryją crowdfunding udziałowy i drzemiącą w nim moc”.
Jak pokazują doświadczenia krajów zachodnich, potencjał takiej formy wspierania projektów biznesowych jest ogromny. Zostanie udziałowcem potencjalnego giganta bez ruszania się sprzed laptopa to kusząca perspektywa. Szczególnie, jeśli można robić to, popijając przy okazji prawdziwy, niepowtarzalny czwórniak.
(Przemysław Róziecki)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.