Crvena Zvezda w finale!

Weekend w Serbii przebiega pod znakiem siatkówki. Dzisiaj odbywają się półfinały, a jutro - finały Pucharu Serbii w siatkówce kobiet. Za nami pierwszy mecz, w którym Crvena Zvezda Beograd, pokonała TENT Obrenovac 3:0.

Obydwa zespoły przed meczem. Crvena Zvezda w biało-czerwonych koszulkach. / Fot. www.ossrb.org - Odbojkaski Savez SrbijeZespół Crveny Zvezdy stawiany był w roli faworyta, jednak jego zawodniczki podchodziły do meczu na poważnie, powtarzając, że Tent nie jest przecież takim słabym przeciwnikiem. W dzisiejszym spotkaniu pokazały jednak, że piastowanie fotela lidera ligowego od praktycznie dwóch sezonów - nie jest przypadkiem (Zvezda nie przegrała żadnego meczu ligowego od ... 43 kolejek). Najlepiej punktującymi zawodniczkami były dzisiaj Ana Bjelica (16 punktów) i reprezentantka Serbii, Sanja Malagurski (13 punktów) z drużyny Zvezdy, a Kostić Olivera (14 punktów) z Tent-u.

Pierwszy set to, od samego początku, prowadzenie Zvezdy, która trzymała rywalki na bezpieczną odległość - przynajmniej 3 oczek. Jedyny wyjątek to moment, w którym doszło do kontaktu punktowego 13:14. Tent jednak nie wykorzystał tej sytuacji i Crvena pewnie i szybko wygrała 25:17.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się dość nieoczekiwanie, bo od prowadzenia Tent-u, nawet 5:1. Jednak zaraz potem Zvezda odrobiła straty, schodząc na pierwszą przerwę techniczną z przewagą 8:6, którą potem do końca seta skutecznie powiększała (16:25).

Trzecia partia przynosiła nieoczekiwane zwroty akcji i sporo emocji. W tym secie raz jedna, raz druga drużyna była na prowadzeniu. To Tent miał przewagę na pierwszej przerwie technicznej (8:7) i mimo tego, że Zvezda próbowała wyrównać (10:10) - także na drugiej (16:14). Czerwono-białe kolejny raz zremisowały (16:16), ale nie na długo, sprawiając tym samym, że końcówka spotkania przebiegała niezwykle emocjonująco. Tent prowadził 19:18, następnie remisował po 20. Zvezda jednak wzięła sprawy w swoje ręce i ostatecznie wygrała 25:21, a całe spotkanie 3:0.

Podopieczne Ratko Pavlicevića są pierwszymi finalistkami Pucharu Serbii. Na wyłonienie rywala muszą czekać na wynik meczu Vizura Zemun - Radnički Beograd. Mecz finałowy odbędzie się jutro o godzinie 20. Faworytem, bez względu na to kto stanie po drugiej stronie siatki, raz jeszcze może być Crvena Zvezda, bowiem Radnicki zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli. Więcej emocji zapewniłby mecz z Vizurą, która w lidze plasuje się tuż za Crveną Zvezdą, jednak traci do niej aż 12 punktów.