Facebook Google+ Twitter

CSI Katowice: Oleg Krasyuk zwycięzcą 3. dnia zawodów

Sobota okazała się dla ukraińskiego zawodnika dniem triumfu. Wygrał on zawody CSI Duża Runda, podczas odbywającej się w Spodku Parada Horse Show. Ale to nie jedyne wydarzenie trzeciego dnia imprezy.

Oleg Krasyuk podczas dekoracji zwycięzców CSI Duża Runda / Fot. fot. Piotr DrabikO nagrodę Prezydenta Miasta Katowice walczyło 35 jeźdźców z 9 państw. Najlepszym w tej konkurencji, a także zdobywcą 40 tys. złotych, okazał się Ukrainiec Oleg Krasyuk wraz ze swoim rumakiem Dublin PKZ. Ukrainiec bezbłędnie pokonał dynamicznie wszystkie przeszkody na parkurze, nie dając szans rywalom. Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej znalazł się Polak, Antonii Tomaszewski, z koniem Trójka. Na najniższym stopniu podium stanęła gwiazda tegorocznego Parada Horse Show, Franke Sloothaak.

CSI Duża Runda / Fot. fot. Piotr DrabikAle to nie jedyne wydarzenie trzeciego dnia największej halowej imprezy hippicznej w naszym kraju. Wieczorem miał miejsce finał konkurencji juniorskiej CSIJ (z pulą nagród 8000 zł). Najlepszy na parkurze okazał się Antonii Strzałkowski, wraz ze swoim koniem En Viable. Pokonał wszystkie przeszkody w czasie 27,69 sekund. Na kolejnym miejscu również znalazł się zawodnik znad Wisły, Krzysztof Retka, na koniu Don Roberto. Trzecia była reprezentantka Łotwy, Kristine Egle, ujeżdżająca konia Rolls.

Border Collie zaganiają owce do kojca / Fot. fot. Piotr DrabikMiędzy zawodami sportowymi, na publiczność czekało mnóstwo atrakcji. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz psów pasterskich, których zadaniem było zaprowadzenie owiec do zagrody. Jak się później okazało te psy potrafią również zaganiać.. gęsi ! Reagujące na każdy gwizd i świetnie współpracujące zwierzęta rasy Border Collie świetnie wykonały swoje zadanie. Organizatorzy śmiali się, że pokaz z owcami i gęsiami wzbudził większe zainteresowania niż zawody jeździeckie.

Uczestnicy "Wielkiej Katowickiej" gotowi do startu / Fot. fot. Piotr DrabikPo raz drugi w czasie trwania zawodów publiczność miała szansę oglądać "Wielką Katowicką", czyli wyścigi kuców. Przez cały dzień kibicom i sympatykom jeździectwa towarzyszyła orkiestra górnicza z kopalni Murcki. Również tego dnia odbył się finał akcji "Teraz Dzieci", podczas której pokazały się największe małe talenty polskiego jeździectwa. Publiczność dopisała w sobotnie popołudnie i wieczór. Całe rodziny wybrały się do Spodka, by skorzystać z niepowtarzalnej okazji odkrycia sekretów hippicznego świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.