Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25204 miejsce

CSR w Łaziskach Górnych pomaga dzieciom

Współautorzy: Barbara Podgórska

Stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozwoju w Łaziskach Górnych pożytecznie wykorzystuje pieniądze podarowane przez podatników.

 / Fot. CRSW dniach 22-23 października 2010 roku, dzięki środkom uzyskanym z 1% podatku dochodowego CSR zorganizowało wyjazd podopiecznych do pensjonatu "U Kubiców" w Milówce. Zaproszono dzieci wraz z matkami lub opiekunkami prawnymi, uczęszczające do Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej oraz korzystające z Punktu Pracy Socjalnej.

Wyjazd o charakterze szkoleniowo-integracyjnym służył podniesieniu kompetencji wychowawczych i wzmocnieniu więzi rodzinnych. W trakcie warsztatów mamy poszukiwały wspólnie odpowiedzi na pytania: dlaczego warto być mamą, co mnie zachwyca, a co jest dla mnie trudne w zachowaniu mojego dziecka.

Malownicze miejsce pobytu i zmiana codziennego otoczenia stworzyły przestrzeń i klimat do konstruktywnego spędzenia czasu. Zaistniała okazja, by powrócić do pozytywnych wspomnień. Powstały "Albumy rodzinne", w których dzieci z mamami przedstawiały wspólne, niepowtarzalne chwile. Ukazywały one, jak istotna jest rola matki w życiu dziecka, i jak wiele każda z nich może dziecku dać.

Podczas, gdy mamy uczestniczyły w szkoleniach, na dzieci czekały liczne atrakcje sportowe. Pod okiem animatorów rozgrywały mecze piłki nożnej, siatkówki i hokeja na trawie. Grały w piłkarzyki, ping-ponga, strzelały do celu z pistoletu paintball. Młodsze dzieci skakały na trampolinie i rozładowywały nadmiar energii, biegając lub wynajdując coraz to nowe zabawy.
Atmosfera była wyjątkowa. Wieczór przy ognisku sprawił, że wszyscy uczestnicy wyjazdu z ogromnym zaangażowaniem brali udział w sobotnich warsztatach. Dzieci przygotowały dla swoich mam "Apel dziecka", na który mamy odpowiedziały „SMS-em miłości”. Ostatnim akcentem wyjazdu były integracyjne zajęcia ruchowe.

- Wyjazd, możliwy tylko dzięki dobroczynności ludzi, uważamy za niezwykle ważny element w pracy z wychowankami świetlicy i punktu pracy socjalnej oraz ich rodzinami – mówi Wojciech Szwiec, wiceprezes CSR. - Jest on początkiem współpracy, którą chcemy podjąć w kolejnych spotkaniach grupy wsparcia dla mam. Będziemy utrwalać osiągnięte już efekty i towarzyszyć rodzicom w budowaniu ich relacji z dzieckiem. Poprzez kolejne warsztaty chcemy wyposażyć mamy w narzędzia, które pomogą im w trudach wychowania dzieci. Bo tylko poprzez wsparcie rodziców, możemy pomóc ich dzieciom!

Stowarzyszenie dziękuje wszystkim, którzy przekazali mu 1% swojego podatku. W związku ze zbliżającym się nowym okresem rozliczeniowym, CSR już teraz zachęca do kolejnej ofiarności. W 2011 roku przekazane środki z 1% podatku pragnie przeznaczyć na realizację jednego z 5. celów. Darczyńcy mogą decydować, na co warto przeznaczyć pieniądze, oddając głos w ankiecie zamieszczonej na stronie internetowej stowarzyszenia.

- Każdy ma niepowtarzalną okazję do tego, aby nie tylko wsparł swoją „mała ojczyznę” ale także aby zadecydował, na co przeznaczone zostaną jego pieniądze – zachęca Wojciech Szwiec.

Z pytaniami i propozycjami można dzwonić do prezesów CSR Piotra Bańczyka (6077703274) lub Mateusza Eichnera (501652157) oraz kierownika łaziskiej świetlicy Łukasza Gałeczki (695748854).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.