Facebook Google+ Twitter

CUBE.ITG S.A. otworzy biuro w Niemczech

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-11-20 18:51

Zmierzająca na główny rynek GPW, działająca na rynku IT Grupa CUBE.ITG,zapowiada otwarcie przedstawicielstwa w Europie Zachodniej

Według planów, biuro Grupy w Niemczech ma rozpocząć swoją działalność w pierwszej połowie
2014 roku. Placówka będzie odpowiedzialna przede wszystkim za pozyskiwanie i podstawową obsługę klientów z regionu DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria). Biuro skoncentruje się na sprzedaży produktów kierowanych do branży bankowej, telekomunikacyjnej oraz sektora publicznego.

- Ekspansja w tym regionie to naturalny ruch, wynikający z zadowolenia naszych klientów, zgłaszających zapotrzebowanie na usługi IT w swoich międzynarodowych strukturach. Na bazie realizowanych z sukcesem projektów w Polsce, przychodzi czas na to, aby wyjść intensywniej z naszym biznesem do Europy - komentuje Paweł Witkiewicz, Wiceprezes Zarządu CUBE.ITG S.A.

Ekspansja zagraniczna jest jednym z elementów strategii Grupy, zmierzającej do podniesienia przychodów i poprawy marż w 2014 roku. Wśród najważniejszych działań, zmierzających do poprawy wyników, jest kontynuacja rozpoczętych synergii kosztowych, sektorowa dywersyfikacja działalności oraz inwestycje w nowe produkty własne. W ramach struktur powołano również specjalny zespół, którego celem będzie standaryzacja poszczególnych elementów oferty. Władze Spółki oczekują, że te działania pozytywnie wpłyną na wysokość marż, osiąganych w przyszłych okresach.

W samym trzecim kwartale Grupa CUBE.ITG zarobiła na czysto prawie 1,2 mln złotych, czyli o 117% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Łącznie po dziewięciu miesiącach bieżącego roku, Grupa zwiększyła przychody o blisko 52%, do 105,5 mln złotych. Narastająco, po trzech kwartałach 2013 r., biznes zanotował 343 tys. zł zysku netto na poziomie skonsolidowanym. W minionym kwartale sprzedaż Grupy CUBE.ITG, wzrosła do 34,4 mln złotych, co oznacza wzrost o 32%. Dynamiczna zwyżka wyników finansowych to w dużej mierze efekt pomyślnej integracji trzech podmiotów (CUBE.ITG – wcześniej jako Microtech Interational, CUBE Corporate Release, Innovation Technology Group), działających na rynku IT pod szyldem CUBE ITG S.A. Do wzrostu wyników przyczyniła się również aktywna polityka sprzedażowa Grupy, w której skład, poza wymienionymi podmiotami wchodzi także spółka SI ALMA.
(Marek Bator)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.