Facebook Google+ Twitter

Cud nad Wisłą !

Trochę ponarzekam... Takiej euforii w narodzie dawno nie widziałem. Pompujemy ten balon sukcesu do granic wytrzymałości... Po raz pierwszy w naszej Historii pokonaliśmy Niemców / nie licząc bitwy pod Grunwaldem /.

Okazaliśmy się lepsi od nich w... piłce kopanej ! Co napawa dumą nawet prezydenta RP, a jeden z posłów PO stwierdził, że to zasługa jego partii... To pokazuje, jak jesteśmy głodni jakiegokolwiek sukcesu. Udało się po kilkunastu latach piłkarskiej mizerii i kompromitacji. Optymiści / których pozdrawiam / już widzą w tym historyczny przełom. Też chciałbym zobaczyć. Chociaż cieszę się / bez palpitacji / z całym narodem, jednak zobaczyłem to, czego nie chciałbym oglądać w dzisiejszym meczu ze Szkocją. Na tle osłabionej kadrowo i zdekoncentrowanej reprezentacji Niemiec nasi chłopcy rzeczywiście po raz pierwszy od lat "gryźli trawę", ale z umiejętnościami jest jak dawniej.

Cały ten mecz to "obrona Częstochowy". Do przerwy nasi przeciwnicy powinni wygrywać 3:0. Zadziwiająca była ich nieskuteczność strzelecka. Nasi trafili w światło bramki zaledwie 3 razy ! Z tego wyszły dwie zwycięskie bramki. Bo aż trzech niemieckich obrońców nie potrafiło pokryć Milika / ten wzrost ! /, no i Mila dostał tak proste podanie od Lewandowskiego, że nawet trampkarz trafiłby do siatki... Co jeszcze zobaczyłem ? Sporo niecelnych podań, nieumiejętność przytrzymania piłki, brak dobrych zagrań ze skrzydeł, bo nadal nie mamy prawdziwych skrzydłowych do obsłużenia Lewandowskiego na szpicy... Nie mamy także dobrych pomocników, dlatego oddajemy środek pola. Szczęsny "zatrzymał Niemcy" przy kompletnej indolencji strzeleckiej przeciwnika.

Nie wiem, dlaczego Niemcy sprawili nam taki prezent i tyle radości po latach posuchy. "Cud nad Wisłą". Dzisiejszy mecz ze Szkocją nie będzie "powtórką z rozrywki'. Nie wydaje się, żeby Szkoci zaliczyli taką wpadkę. Czy narodowa euforia utrzyma się do wyborów ? O tym marzą ludzie u władzy, mający patent na "cuda" w polityce. A nasi niechaj teraz wygrają z klasą, a nie byle jak. Bez cudów. Może wtedy wpadnę w euforię. Bez palpitacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.