Facebook Google+ Twitter

Cud narodzin

Być może nie przyszło nam to nigdy wcześniej na myśl, ale to właśnie lekarz jest pierwszą osobą, z jaką stykamy się zaraz po przyjściu na świat. Nie mama, nie tata i nawet nie ukochana babcia.

Z reguły kontakty na linii lekarz - pacjent nie należą do spotkań , na które się czeka z równym entuzjazmem jak na spotkania z serdecznym przyjacielem. W większości przypadków są to kontakty wymuszone koniecznością oddania się w ręce (mówiąc kolokwialnie) ”łapiduchów” ze względu na podupadające zdrowie lub
inną potrzebą medycznej pomocy. Nie ma chyba nikogo, kto dobrowolnie i bez wyraźnego powodu zamienia rolę „zwykłego”, lecz zdrowego człowieka na rolę ubezwłasnowolnionego pacjenta.

Ile ludzkich istnień, tyle doświadczeń i tyle historii, związanych z tymi spotkaniami. Wrażenia, jakie po nich pozostają zawsze są zabarwione subiektywnym odczuciem i rzadko skłaniają do wesołego ich potem wspominania. Ale bywa…

Niejedna kobieta wie, ile cierpliwości, hartu i determinacji wymaga walka o pojawienie się w rodzinie upragnionego dziecka. Taka historia przydarzyła się mi się swego czasu: Lekarz po badaniu pacjentki, stwierdza:
-Teraz jest najlepszy moment na zajście w ciążę.
-Teraz? - dopytuje zdeterminowana pacjentka.
-Tak, ale jeśli chce pani, aby było podobne do męża, proponuję, aby się to stało poza moim gabinetem….

Historię dedykuję wszystkim walczącym o udane poczęcie matkom i ojcom. No i babciom, które z utęsknieniem czekają na swoje wnuki .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Doskonały dialog :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

świetne
Uśmiałam się.
True House ^^

Komentarz został ukrytyrozwiń

za humorystyczny artykul.

Komentarz został ukrytyrozwiń

hehe +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.