Facebook Google+ Twitter

Cud? Przeżyli zderzenie z pociągiem

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2009-08-13 17:49

Kierowca i troje pasażerów samochodu Renault 19 o mały włos nie zginęli pod kołami pociągu pośpiesznego relacji Kraków - Świnoujście.

Samochód przed wypadkiem jechał prawdopodobnie z nadmierną prędkością. / Fot. Fot. Daniel Sibiak22-letni kierowca osobowego auta na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Kopydłowie pod Wieluniem uderzył w pociąg. Prawdopodobnie pędził z dużą prędkością i nie zatrzymał się przed znakiem stop.

- To cud, że pasażerowie uszli z życiem, bo z auta prawie nic nie zostało - łapali się za głowę mieszkańcy Kopydłowa, którzy widzieli wypadek. - Gdyby pociąg uderzył w bok samochodu, pasażerowie leżeliby już w trumnach. Obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 40 km/h, ale kierowca jechał na pewno o wiele szybciej. Niestrzeżone przejazdy kolejowe są przekleństwem kierowców

Choć pasażerowie wydostali się z wraku o własnych siłach, chwilę potem ze względu na obrażenia, które odnieśli w wyniku wypadku, lekarz zadecydował o przewiezieniu ich do wieluńskiego szpitala. Trafiła tam także pasażerka pociągu, która tak się zdenerwowała sytuacją, że zaczęła odczuwać duszności w klatce piersiowej. Większość z kilkudziesięciu pasażerów składu nawet nie poczuła uderzenia. Dopiero po kilku minutach ludzie zaczęli zastanawiać się, dlaczego pociąg zatrzymał się w szczerym polu. Po niemal godzinie oczekiwania ci bardziej niecierpliwi wzięli bagaże i poszli w kierunku drogi krajowej nr 8, by na własną rękę szukać transportu.

- Każdy chce dojechać do domu na czas. Nie możemy czekać w nieskończoność - żaliła się pasażerka. Wyjaśnieniem okoliczności wypadku zajęła się policja.

Pasażerowie musieli czekać na przyjazd przedstawicieli Polskich Kolei Państwowych z Tarnowskich Gór jeszcze ponad dwie godziny. Ostatecznie po prawie trzech godzinach stwierdzono, że pociąg może dojechać do najbliższej stacji kolejowej w Czastarach, aby po wymienieniu uszkodzonej lokomotywy w końcu odjechać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Zamieszczę jeszcze raz swoje zdanie na temat tego zdarzenia i osoby która kierowała tym samochodem, oto moje zdanie :Może po raz kolejny będę bardzo brutalny w tym co sadze o takich ludziach, debili nie sieją oni się rodzą, tylko dlaczego cierpią niewinni ? A jeżeli komuś się moje zdanie nie podoba i kasuje komentarz to niech ma odwagę cywilna i się podpisze że kasuje czyjeś komentarze

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.08.2009 08:41

Ja was potępiam i pukam się w czoło...jak można być tak nieodpowiedzialnym, jest czas pielgrzymek proponuje z podziękowaniami dołączyć i pomodlić się jeszcze o odrobinę oleju w głowie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo!

To co tutaj piszą, to same bzdury. Dziennikarze musieli coś napisać, żeby była sensacja. Jak było wiemy tylko my i dwoje świadków. A to, że żyjemy to zasługa Boga, tylko Boga a nie cudu. I nie życzymy sobie obelg pod naszym adresem tym bardziej od osób, które kompletnie Nas nie znają, bo inaczej spotkamy się w sądzie!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie będę chwalić kogoś kto nie myśli jak jeżdzi- a z tego art, wlasnie to wynika.
Piszę, ze mieliście wielkie szczęście, że wyszliście z tego żywi i nie w kawałkach. Prawda?

Komentarz został ukrytyrozwiń

droga Pani Ewo ale z Pani komentarza wynika ewidentnie, że Pani nas potępia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Moniko. Nasze komentarze są adekwatne do tego co jest w powyzszym art. I to nie my mówimy , że " A w tym wypadku kierowca ewidentnie nie zatrzymał się przed znakiem stop. Na szczęście uderzył w koło lokomotywy i otarł się o pierwszy wagon. Gdyby było inaczej, kilkudziesięciu pasażerów pociągu mogłoby zginąć na miejscu - wyjaśnia Zbigniew Czyż, dyrektor ds. eksploatacji Zakładu Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach."

Proszę czytać dokładnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie co wy wogóle za głupoty wypisujecie!!!! Ja jestem jedną z pasażerek tego samochodu, siedziałam na tylnim siedzeniu, byłam tam i wiem co się stało więc jak czytam te wasze opinie to nie dowierzam!!! Jak mogliśmy jechać z dużą prędkością skoro dopiero wyjechaliśmy z zakrętu???!!! Jest to przejazd niestrzeżony i widoczność jest tam dosłownie zerowa!!! Gdy tylko odjechała policja dopiero zabrano się za wycinanie krzaków!!! Czy to tak musi być że ktoś musi ucierpieć żeby ktoś zrobił z tym porządek?? A to głupie pisanie że założenie sygnalizacji to koszty, ja uważam że życie ludzkie jest raczej ważniejsze niż pieniądze!!! A co do komentarza Pawła Krymarysa to uwierz mi, kierowcę nauczyło to bardzo dużo, np. że trzeba mieć oczy dookoła głowy, bo choćby człowiek był niewinny to ludzie zrobią tak, że wina w nim będzie. Dziękujemy tylko Bogu za to, że żyjemy, że chodzimy o własnych siłach. A inni niech sobie mówią co chcą, nie będę się przejmować tymi obelgami!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewa pewnie niczego nie nauczyło i za parę miesięcy usłyszymy o kolejnym takim zdarzeniu . A co do kosztów instalacji automatów na przejazdach to sie nie wypowiem bo dobrze znam ten temat dopóki ktoś nie zginie na przejeździe to nic niestety PKP nie zrobi . A co jest cenniejsze niż ludzkie życie ??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mieli wielkie szczęście. Ciekawe czy to kierowcy czegoś nauczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.