Facebook Google+ Twitter

Cud? Przeżyli zderzenie z pociągiem

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2009-08-13 17:49

Kierowca i troje pasażerów samochodu Renault 19 o mały włos nie zginęli pod kołami pociągu pośpiesznego relacji Kraków - Świnoujście.

Samochód przed wypadkiem jechał prawdopodobnie z nadmierną prędkością. / Fot. Fot. Daniel Sibiak22-letni kierowca osobowego auta na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Kopydłowie pod Wieluniem uderzył w pociąg. Prawdopodobnie pędził z dużą prędkością i nie zatrzymał się przed znakiem stop.

- To cud, że pasażerowie uszli z życiem, bo z auta prawie nic nie zostało - łapali się za głowę mieszkańcy Kopydłowa, którzy widzieli wypadek. - Gdyby pociąg uderzył w bok samochodu, pasażerowie leżeliby już w trumnach. Obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 40 km/h, ale kierowca jechał na pewno o wiele szybciej. Niestrzeżone przejazdy kolejowe są przekleństwem kierowców

Choć pasażerowie wydostali się z wraku o własnych siłach, chwilę potem ze względu na obrażenia, które odnieśli w wyniku wypadku, lekarz zadecydował o przewiezieniu ich do wieluńskiego szpitala. Trafiła tam także pasażerka pociągu, która tak się zdenerwowała sytuacją, że zaczęła odczuwać duszności w klatce piersiowej. Większość z kilkudziesięciu pasażerów składu nawet nie poczuła uderzenia. Dopiero po kilku minutach ludzie zaczęli zastanawiać się, dlaczego pociąg zatrzymał się w szczerym polu. Po niemal godzinie oczekiwania ci bardziej niecierpliwi wzięli bagaże i poszli w kierunku drogi krajowej nr 8, by na własną rękę szukać transportu.

- Każdy chce dojechać do domu na czas. Nie możemy czekać w nieskończoność - żaliła się pasażerka. Wyjaśnieniem okoliczności wypadku zajęła się policja.

Pasażerowie musieli czekać na przyjazd przedstawicieli Polskich Kolei Państwowych z Tarnowskich Gór jeszcze ponad dwie godziny. Ostatecznie po prawie trzech godzinach stwierdzono, że pociąg może dojechać do najbliższej stacji kolejowej w Czastarach, aby po wymienieniu uszkodzonej lokomotywy w końcu odjechać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Zamieszczę jeszcze raz swoje zdanie na temat tego zdarzenia i osoby która kierowała tym samochodem, oto moje zdanie :Może po raz kolejny będę bardzo brutalny w tym co sadze o takich ludziach, debili nie sieją oni się rodzą, tylko dlaczego cierpią niewinni ? A jeżeli komuś się moje zdanie nie podoba i kasuje komentarz to niech ma odwagę cywilna i się podpisze że kasuje czyjeś komentarze

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.08.2009 08:41

Ja was potępiam i pukam się w czoło...jak można być tak nieodpowiedzialnym, jest czas pielgrzymek proponuje z podziękowaniami dołączyć i pomodlić się jeszcze o odrobinę oleju w głowie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo!

To co tutaj piszą, to same bzdury. Dziennikarze musieli coś napisać, żeby była sensacja. Jak było wiemy tylko my i dwoje świadków. A to, że żyjemy to zasługa Boga, tylko Boga a nie cudu. I nie życzymy sobie obelg pod naszym adresem tym bardziej od osób, które kompletnie Nas nie znają, bo inaczej spotkamy się w sądzie!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie będę chwalić kogoś kto nie myśli jak jeżdzi- a z tego art, wlasnie to wynika.
Piszę, ze mieliście wielkie szczęście, że wyszliście z tego żywi i nie w kawałkach. Prawda?

Komentarz został ukrytyrozwiń

droga Pani Ewo ale z Pani komentarza wynika ewidentnie, że Pani nas potępia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Moniko. Nasze komentarze są adekwatne do tego co jest w powyzszym art. I to nie my mówimy , że " A w tym wypadku kierowca ewidentnie nie zatrzymał się przed znakiem stop. Na szczęście uderzył w koło lokomotywy i otarł się o pierwszy wagon. Gdyby było inaczej, kilkudziesięciu pasażerów pociągu mogłoby zginąć na miejscu - wyjaśnia Zbigniew Czyż, dyrektor ds. eksploatacji Zakładu Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach."

Proszę czytać dokładnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie co wy wogóle za głupoty wypisujecie!!!! Ja jestem jedną z pasażerek tego samochodu, siedziałam na tylnim siedzeniu, byłam tam i wiem co się stało więc jak czytam te wasze opinie to nie dowierzam!!! Jak mogliśmy jechać z dużą prędkością skoro dopiero wyjechaliśmy z zakrętu???!!! Jest to przejazd niestrzeżony i widoczność jest tam dosłownie zerowa!!! Gdy tylko odjechała policja dopiero zabrano się za wycinanie krzaków!!! Czy to tak musi być że ktoś musi ucierpieć żeby ktoś zrobił z tym porządek?? A to głupie pisanie że założenie sygnalizacji to koszty, ja uważam że życie ludzkie jest raczej ważniejsze niż pieniądze!!! A co do komentarza Pawła Krymarysa to uwierz mi, kierowcę nauczyło to bardzo dużo, np. że trzeba mieć oczy dookoła głowy, bo choćby człowiek był niewinny to ludzie zrobią tak, że wina w nim będzie. Dziękujemy tylko Bogu za to, że żyjemy, że chodzimy o własnych siłach. A inni niech sobie mówią co chcą, nie będę się przejmować tymi obelgami!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewa pewnie niczego nie nauczyło i za parę miesięcy usłyszymy o kolejnym takim zdarzeniu . A co do kosztów instalacji automatów na przejazdach to sie nie wypowiem bo dobrze znam ten temat dopóki ktoś nie zginie na przejeździe to nic niestety PKP nie zrobi . A co jest cenniejsze niż ludzkie życie ??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mieli wielkie szczęście. Ciekawe czy to kierowcy czegoś nauczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.