Facebook Google+ Twitter

"Cudowna Indonezja". Czy nowe hasło reklamowe przyciągnie turystów?

Ministerstwo Kultury i Turystyki Republiki Indonezji ogłosiło na swojej stronie internetowej, nowy slogan promujący Archipelag na światowym rynku turystycznym.

Papuasi z Wamena / Fot. Piotr ŚmieszekZ perspektywy odwiedzającego Archipelag zagranicznego turysty, Indonezja jako kraj położony na ponad 17 tysiącach wysp ma do zaoferowania wiele, a nawet bardzo wiele.
Ten ogrom wysp i obszaru na którym są rozsiane sprawia iż Republika Indonezji jest niepowtarzalna pod wieloma względami.

Różnorodność przyrody, krajobrazów, kultur i religii zaspokoi najbardziej nawet wyrafinowane turystycznie podniebienie. Raje podwodne w okolicy papuaskiego archipelagu Raja Ampat czy wyspy Lombok, Park Narodowy Komodo, Bali, jawajskie kompleksy świątynne Prambanan i Borobudur , czy sumatrzańskie Lasy Tropikalne, to tylko część asów z bogatej indonezyjskiej talii.

Wszystko to cieszy oraz zobowiązuje, czego wyraz daje corocznie swymi działaniami marketingowymi ministerstwo turystyki Republiki Indonezji. Na swojej stronie internetowej ogłosiło ono w mijającym tygodniu nowy slogan turystyczny wraz z logo na rozpoczęty właśnie nowy rok 2011. Hasło promujące brzmi - „Wonderful Indonesia” i zastąpi ono poprzednie „Visit Indonesia”.

Dodatkowo w logotypie sloganu znajdzie się również indonezyjski symbol narodowy Garuda.
Minister turystyki Jero Wacik poinformował , iż wyczuwa pozytywną aurę wokół rozpoczętego kilka dni temu roku. Pozwala to wierzyć, iż planowany 10% wzrost liczby odwiedzających Indonezję turystów zagranicznych zostanie osiągnięty. Archipelag indonezyjski zamierza przyjąć w tym roku prawie 8 milionów turystów. Pozytywne prognozy dotyczą również turystów lokalnych, których udział w rynku rośnie z roku na rok. Pozwoli to na osiągnięcie czwartej pozycji w rejonie Azji Południowo Wschodniej po Malezji, Tajlandii i Singapurze.

Biorąc pod uwagę wielkość i potencjał Indonezji wypada tylko wierzyć, iż w każdym następnym roku będzie się ona piąć w górę na tej szczególnej drabince. Miejmy nadzieję, iż przyłożą się do tego również turyści z nad Wisły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Brzmi zachęcająco :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jak promujemy Polskę? Ścieki do rzeki i nie możemy latem wykąpać się w Morzu Bałtyckim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Profesjonalnie napisane, oby jak najwięcej informacji z tego regionu Ziemi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze znowu świetna ''reklama''. Gratuje konsekwencji w promowaniu tak ślicznego kraju. Pozdrawiam najserdeczniej w Nowym Roku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.