Facebook Google+ Twitter

Cudu nie będzie. Rok do Euro 2012

"Franek Smuda czyni cuda"! Nie tym razem. Nie liczmy na cud u trenera, któremu laptop służy wyłącznie jako podstawka pod piwo. Nie oczekujmy tego od człowieka, którego zdanie zmienia się częściej niż grający w jego kadrze gracze.

Półtora roku przed Mistrzostwami Europy nie mamy specjalistów od przygotowania fizycznego. Piłkarze nie mają indywidualnych treningów, sprawdzanych i egzekwowanych w celu podniesienia ich możliwości motorycznych i eliminowania wieloletnich zaległości w stosunku najlepszych zawodników. Z kadrą nie współpracują psychologowie, którzy popracowaliby nad
przygotowaniem mentalnym. Przecież podczas turnieju w 2012 roku Ci zawodnicy, będą poddani ogromnej presji, nieporównywalnej do tej jaką mają na co dzień.

Spalona ziemia…

Nigdy nie byłem zwolennikiem Franciszka Smudy jako najważniejszego trenera w naszym kraju, ale jedno musimy wszyscy mu przyznać, a jego następca (kimkolwiek będzie) za to wyjątkowo gorąco podziękować. Po Franciszku Smudzie nie zostanie spalona ziemia! „Franz” robi coś, czego jego poprzednicy unikali - zdecydowanie odmładza kadrę (wybrańcy do meczu z Norwegią mają średnio 23 lata) i co najważniejsze ogrywa ich z wyjątkowo wymagającymi i licznymi rywalami. Hiszpania, Francja, Niemcy, Urugwaj, to tylko niektórzy z naszych przeciwników. Do EURO ci piłkarze będą mieli rozegrane kilkanaście meczów z naprawdę wielkimi rywalami. Do tego dojdzie kilka na samych Mistrzostwach Europy, w grze o gigantyczną stawkę przy niebotycznych oczekiwaniach i presji.

Czekając na cud…

Po Euro będzie zmiana szkoleniowca i dopiero wtedy, z tymi wciąż młodymi zawodnikami, ale jakże doświadczonymi i ogranymi, oswojonymi z ogromną presją, będziemy mogli oczekiwać cudu, jakim w naszym przypadku będzie ćwierćfinał, lub półfinał wielkiej imprezy.

Oczekujmy też cudu w Brazylii w 2014 roku na Mistrzostwach Świata lub we Francji 2016 na kolejnych Mistrzostwach Europy. A na razie w oczekiwaniu na sukces, dajmy im trochę spokoju i czasu, oni tego potrzebują i wierzę, że go nie zmarnują. Patrzmy jak się rozwijają i szukajmy alternatyw na przyszłość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

PAweł
  • PAweł
  • 07.06.2011 11:19

Stadiony w budowie, drogi w budowie, wszystko w budowie.. A czy kadra narodowa jest już gotowa? Polecamy cykl wywiadów: youtube.com/bialoczerwonicompl?gl=PL&hl=pl#p/c/F70F6115C3089186

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.