Facebook Google+ Twitter

Cudze chwalicie o swoim zapominacie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-08-05 13:49
  • Creative Commons

Do Francji obejrzeć Tour de France, zrobić sobie zdjęcie z Mona Lisą, we Włoszech przepłynąć przez miasto na wodzie, z kawałkiem tradycyjnej pizzy w ustach. W sercu Egiptu pośród starożytnych piramid, kosztować smak awokado...

 / Fot. Katarzyna ŁukasikWszystko to odeszło jak za sprawą magicznego pstryknięcia palcami, a powód jest tylko jeden, kryzys, a wraz z nim wysokie ceny za granicą. Większości Polaków na to nie stać i wakacje spędzają w kraju. Dotąd, sporo rodaków, aby spędzić urlop opuszczało granice naszego państwa. Trwałoby to pewnie jeszcze przez długie lata, ale przyszły złe czasy i pokrzyżowały plany zagranicznych wyjazdów. Wzrosły ceny transportu, żywności, hotelu, biletów. Skłoniło to rodaków do wczasowania w ojczyźnie. Hasta la vista ciepłe kraje! Witaj mozaiko morza, jezior, lasów, nizin i gór. Polska to wspaniałe miejsce dla amatorów morskich kąpieli, leśnych wycieczek, górskich wspinaczek. Polska to urokliwy kraj, niestety niektórzy już dawno o tym zapomnieli. Na szczęście przypomniał im o tym, o ironio...kryzys.

 / Fot. Katarzyna Łukasik Do Grecji na sam szczyt Olimpu, zobaczyć martwe spojrzenie Dawida, rzeźby Michała Anioła. Odwiedzić gorącą Hiszpanię, zatańczyć flamenco i poczuć woń tutejszego wina. Zamiast zwiedzać inne kraje, poznajmy bliżej naszą ojczyznę. Przecież wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, a tym domem jest dla nas Polska. Czyż nie warto wybrać się w podróż po ojczyźnie. Wspomnieć bitwę pod Grunwaldem, stojąc obok obrazu Jana Matejki, ostatkiem sił wdrapać się na latarnię w Świnoujściu, usiąść wieczorem przy rzece, obserwując zachód słońca, słuchając szumu wiatru, patrząc na dostojne łabędzie i rozprowadzając po kubkach smakowych polską wódkę.

Do Mrągowa na Piknik Contry, do Koszalina na kabarety, do Opola na Krajowy Festiwal piosenki Polskiej, do Zakopanego na skoki narciarskie, do Sopotu na Festiwal TOP Trendy - wakacyjne imprezy zapraszają na wspaniałą zabawę. Został jeszcze miesiąc wakacji, dobrze go wykorzystajmy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.08.2009 22:44

Może przez te wyjazdy zagraniczne zobaczą Polacy jak urządzać imprezy i w jaki sposób przyciągnąć turystów. Przede wszystkim zaplecze socjalne a później sama impreza. To w naszym kraju bolączka. Organizuje się wielkie imprezy, a nawet z miejscami parkingowymi problemy, a jak już to ceny kosmiczne za parking.... :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podróże po ojczyżnie, jak najbardziej. Problem w tym, że ceny jakieś takie niekryzysowo wysokie, no i poziom usług wciąz gorszy niz za granicą. Za pobyt na srodkowym polskim wybrzeżu i za pobyt w Chorwacji dwoje moich znajomych zapłaciło takie same pieniądze.Gdyby nie wyższy koszt przejazdu to Chorwacja byłaby numero uno, tym bardziej, że tam nie pada.
Zwiedzałem Europę Zachodnią korzystając z kempingów. Wyposażone w super zaplecze basenowo-toaletowo-łazienkowe, czyste i bezpieczne, zapewniające każdemu 100m2 numerowanego placu (pitch'u).U nas wciąż standard "gierkowski", złodziejstwo i nocne wycia do rana. Kocham swoj kraj, ale mam wiele "ale'

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.