Facebook Google+ Twitter

Cudzoziemcy mają promować Polskę za granicą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-28 07:30

Dziennik "Polska" pisze, że rząd opracował pierwszy spójny projekt promocji naszego kraju za granicą. Gazeta dotarła do treści dokumentu, podpisanego przez szefa MSZ Radosława Sikorskiego.

Według „Ramowej strategii promocji Polski do 2015 roku" ambasadorami polskości zostaną znakomici naukowcy, nasi najlepsi producenci oraz wykształceni w polskich uczelniach obcokrajowcy.

Dokument zakłada prezentowanie naszego kraju jako nowoczesnego państwa, wchodzącego w okres cywilizacyjnych sukcesów. W kampaniach promocyjnych ma zostać położony nacisk na dokonania naukowe, sukcesy technologiczne, prężną gospodarkę, duży rynek, relatywnie tanią siłę roboczą i wykwalifikowaną kadrę.
Dziennik dodaje, że ma też zostać poprawione pierwsze wrażenie cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. W tym celu powstaną nowe portale popularyzujące wiedzę o naszym kraju, a straż graniczna, służby celne i lotniskowe przejdą szkolenia, jak traktować cudzoziemców.

Z dokumentu, do którego dotarła gazeta, do końca roku ma powstać również szczegółowy plan działania dyplomacji. Rzecznik rządu i rzecznicy ministerstw będą się częściej kontaktować z zagranicznymi mediami. Strona internetowa każdego resortu ma mieć anglojęzyczną wersję, a rząd chce też uruchomić pisma w obcych językach.

Dokument trafił już do konsultacji w Kancelarii Premiera - pisze dziennik "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.