Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32520 miejsce

Cukierki poznańskiej "Goplany" tylko dla dorosłych

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2006-08-19 11:06

Do sklepów trafiają dwa oryginalne produkt sygnowane logo poznańskiej Goplany. Fabryka słodyczy wyprodukowała kilka milionów pierwszej partii cukierków z nowych serii, które raczej nie są przeznaczone dla dzieci.

Bydgoska Jutrzenka, do której należy poznańska marka, chce promować oryginalne smaki, tak aby odróżniać się od konkurencji. Jeden z dwóch najnowszych produktów, to cukierki Brando Guarando, które zawierają guaranę – środek pobudzający o zbliżonym działaniu do kofeiny.

Fot. Goplana/Głos Wielkopolski
– Ten smak to nowość na polskim rynku słodyczy – zachwala Michał Aleksandrowicz rzecznik Jutrzenki – Produkt powstał z myślą o młodzieży, która lubi napoje energetyzujące. Recepturę opracował poznański dział rozwoju.
Producent zastrzega, że zawartość guarany w słodyczach jest tak niska, że zjedzenie nawet większej liczby cukierków, nie powinno wywołać nadmiernego efektu przypływu energii.
Druga nowość to cukierki owocowe-pikantne Ich smak został wzmocniony chili.
– Grupą docelową nie są dzieci. Smak dla nich byłby specyficzny, po prostu ten cukierek szczypie w język – mówi M. Aleksandrowicz.
Goplana w lipcu miała okres wakacyjnego przestoju. Według informacji przedstawiciela Jutrzenki obecnie produkcja jest już prowadzona normalnie. Zmniejszył się za to skład załogi – późną wiosną firmę dotknęły zwolnienia – pracę straciło 25 osób. Jak tłumaczył wtedy właściciel: "decyzja jest uzasadniona koniecznością wykonania planu ekonomiczno-finansowego".

Siła marki

Nic dziwnego, że bydgoski właściciel poznańskich zakładów – firma Jutrzenka promuje – markę Goplana. Według badań rozpoznawalności marki – 90 procent respondentów rozpoznało logo poznańskiej firmy. O zachowanie marki i jej promowanie wielokrotnie apelowali związkowcy. Zwłaszcza wtedy, gdy firmą rządził poprzedni właściciel – koncern Nestle.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Karol Tomczak
  • Karol Tomczak
  • 07.11.2010 13:31

Hm, coś nowego, cukierki dla dorosłych :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.